آخرین خبر/ مرحله گروهی جام‌جهانی فوتسال در حالی به اتمام رسید که تیم‌های آسیایی بهترین عملکرد را در این رقابت‌ها داشتند. در قاره آسیا هر 5 تیم ویتنام، تایلند، ازبکستان، ژاپن و ایران جواز حضور در مرحله یک‌هشتم را به دست آوردند. در آمریکای‌لاتین هم هر 4 تیم برزیل، آرژانتین، ونزوئلا و پاراگوئه صعود کردند. در قاره اروپا لیتوانی که میزبان این مسابقات هم بود، با کسب نتایج ضعیف حذف شد اما سایر نمایندگان این قاره حضور در مرحله یک‌هشتم را تجربه خواهند کرد. ضعیف‌ترین عملکرد در این دوره مربوط به تیم‌های آمریکای‌شمالی و کونکاکاف است. کاستاریکا، گواتمالا، پاناما و آمریکا در همان مرحله گروهی حذف شدند تا این قاره نماینده‌ای در یک‌هشتم نهایی نداشته باشد. در قاره آفریقا هم مصر و آنگولا حذف شدند و تنها نماینده این قاره مراکش است که باید با تیم ونزوئلا دیدار کند. به تیم‌های حذف‌شده باید جزایر سلیمان را هم اضافه کرد.

 جام پرگل در مرحله گروهی
با پایان مرحله گروهی جام‌جهانی فوتسال، ۳۶ بازی از ۵۲ بازی این رقابت‌ها برگزار شد که طی این دیدارها ۲۱۰ گل از خط دروازه‌ها گذشت و میانگین ۵/۸ گل در هر بازی رقم خورد. در این رقابت‌ها تا پایان مرحله گروهی فرائو، ستاره برزیل با ۶ گل زده آقای گل است و پس از او براندی گلزن آرژانتین با ۵ گل زده قرار دارد و برای آقای گلی مسابقات با هم رقابت می‌کنند.
 خشن مثل یوزهای ایرانی!
بعد از برگزاری ۲۶ بازی، ۶۹ کارت زرد و ۷ کارت قرمز از جیب داوران خارج شد که ۵ کارت زرد و ۲ کارت قرمز سهم بازیکنان ایران بود که با این تعداد کارت لقب خشن‌ترین تیم مرحله گروهی را به خود اختصاص داد.
 مسیر ایران در مرحله حذفی
ایران با صعود به عنوان تیم دوم گروه آخر حداقل تا نیمه‌نهایی با قرعه نسبتا آسانی روبه‌رو خواهد بود. ایران در یک‌هشتم با ازبکستان دیدار می‌کند و در صورت برتری با برنده بازی تایلند-قزاقستان روبه‌رو می‌شود که احتمال رویارویی با قزاق‌ها در یک‌چهارم بیشتر به نظر می‌رسد. در نیمه‌نهایی به احتمال فراوان رقیب ملی‌پوشان کشورمان یکی از تیم‌های پرتغال یا اسپانیا خواهد بود و برای رسیدن به فینال فوتسالیست‌های ایران باید از سد یک رقیب قدرتمند اروپایی عبور کنند.
 برنامه مرحله یک‌هشتم نهایی
امشب
 روسیه-ویتنام
 ونزوئلا-مراکش
فردا
 قزاقستان-تایلند
 آرژانتین-پاراگوئه
 برزیل-ژاپن
جمعه
 ازبکستان-ایران؛ ساعت ۱۸
 پرتغال-صربستان
 اسپانیا-جمهوری‌چک


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید