طرفداری/ 35 سال پیش در چنین روزی ایران موفق شد ژاپن را شکست دهد.
تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین بازی خود در مسابقات آسیایی 1986 سئول برابر ژاپن با نتیجه قاطع 2-0 برنده شد.
در این روز ناصر محمد خانی که تازه مصدومیت خود را پشت سر گذاشته و هنوز پایش بانداژ بود، ستاره زمین بود.
به جز ناصر محمد خانی، عبدالعلی چنگیز هم در این روز عالی بود و دفاع ژاپن بارها و بارها برابر این 2 جاماندند که 2 بارش منجر به 2 گل ایران شد. در دقیقه 5 ناصر محمد خانی با حرکتی ویرانگر، دفاع ژاپن را به هم ریخت و تنها یک پاس رو به بیرون برای چنگیز کافی بود که گل اول تیم ملی را بزند.
ناصر محمد خانی 27 ساله در دقیقه 17 بازی روی یک ضربه کاشته استثنایی دروازه تیم ژاپن را برای بار دوم بازی کرد. 
در این بازی پرویز دهداری سرمربی تیم ملی فوتبال بود و مردانی مثل محمد پنجعلی، حمید درخشان و شاهرخ بیانی را روی نیمکت نشاند که سوال برانگیز بود ضمن این که او از دعوت حمید علیدوستی به تیم ملی هم خودداری کرده بود.
در ترکیب اصلی تیم ملی فوتبال در این بازی، احمدسجادی دروازه بان بود، شاهین بیانی، حسین مسگر ساروی، مرتضی فنونی زاده، اصغر حاجیلو در دفاع بازی می کردند، سیروس قایقران، مهدی ابطحی، ناصر محمد خانی و نامجو مطلق در خط میانی و کریم باوی و عبدالعلی چنگیز در خط حمله به بازی رفته بودند.
تیم ملی در دقیقه 27 با یک اتفاق عجیب مواجه شد، بعد از این که کریم باوی به دنبال سوت داور بازی را قطع نکرد و به نشانه اعتراض ضربه ای به توپ زد، دهداری اخلاق مدار او را از زمین بیرون کشید و به جای او از غلامرضا فتح آبادی در ترکیب تیم ملی فوتبال بهره برد.
تیم ملی در دقیقه 87 یک تعویض دیگر انجام داد و شاهرخ بیانی به جای ناصر محمد خانی در خط میانی به بازی آمد.
 ایران بازی اول را با برد 2-0 تمام کرد، در این بازیها ایران نفرات دیگری مثل مجید رضایی، محمد پنجعلی، مرتضی یکه، حمید درخشان، شاهرخ بیانی، فرشاد پیوس، ضیا عربشاهی و... را داشت که از آنها در بازیهای دیگر بهره برد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید