خبر ورزشی/ پرسپولیس و سپاهان در حالی قرار است دیدار دوستانه‌ای را برگزار کنند که روابط دو باشگاه اصلا دوستانه به نظر نمی‌رسد.
سرخپوشان پایتخت در شرایطی خود را برای دیدار روز بیست و چهارم مهرماه برابر الهلال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌کنند که قبل از اعزام پرسپولیس به عربستان در تاریخ ۲۱ مهر، سه بازی دوستانه برای سرخ‌پوشان در نظر گرفته شده است.
در حالی که از قبل بازی دوستانه شاگردان یحیی گل محمدی با تیم‌های پیکان و شهرداری آستارا در روزهای سوم و نهم شهریور در ورزشگاه شهید کاظمی قطعی شده بود، در خبری جالب اعلام شد پرسپولیس و سپاهان قرار است ۱۶ مهر به مصاف هم بروند.
این در شرایطی است که در تاریخ ۵۰ ساله رقابت این دو تیم با هم، آنها به ندرت با هم بازی دوستانه داشته‌اند و اگر هم بوده  مربوط به سالهای دور است.
پرسپولیس و سپاهان از زمان شروع لیگ برتر در سال ۱۳۸۰ جزو رقبای سرسخت هم بوده‌اند که دیدارهایشان معمولا حاشیه‌های زیادی داشته و برای همین دو باشگاه معمولا رابطه خوبی با هم نداشته‌اند.
همین فصل گذشته بود که بازیکنان و مسئولان دو تیم در ورزشگاه نقش جهان اصفهان با هم درگیر شدند و کمیته انضباطی هم اعلام کرد که بازی‌های رفت و برگشت دو تیم در لیگ بیست و یکم باید در زمین بی طرف برگزار شود. حالا هم که شکایت و شکایت کشی بین دو باشگاه وجود دارد.
پرسپولیس از کریستوفر نت دروازه بان اتریشی جدید سپاهان به دلیل توهینی که به پرسپولیسی‌ها شده بود و او هم در استوری اش بازنشر کرده شکایت کرده و فرشاد احمدزاده بازیکن جدید سپاهان هم از پرسپولیس به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش شکایت کرده است.
برای همین به نظر می رسد بازی دو تیم چندان هم دوستانه نباشد. هر چند که تقابل با تیمی مثل سپاهان برای پرسپولیس که خود را آماده دیدار سخت با الهلال می‌کند، بسیار مفید است و مدیران تیم پرسپولیس هم در نظر دارند این مسابقه دوستانه در ورزشگاه آزادی برگزار کنند تا این بازی جنبه رسمی‌تری به خودش بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید