طرفداری/ در حالی که به هواداران استقلال وعده داده شده بود حداکثر تا پایان همین هفته تکلیف هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه روشن شود، در کلاف معرفی مدیران جدید مجموعه آبی گره افتاده است.
وقتی احمد مددی روز شنبه در پی تجمع هواداران استقلال مقابل وزارت ورزش از سمت خود استعفا کرد، پیش بینی می شد بلافاصله یا وزارت ورزش برای استقلال سرپرست موقت انتخاب کند و یا اعضای جدید هیات مدیره برای تعیین مدیرعامل جدید و جانشین مددی معرفی شوند اما با گذشت ۵ روز از استعفای اجباری مدیرعامل استقلال، هنوز حتی خبر رسمی این استعفا از طریق رسانه رسمی باشگاه اعلام نشده است تا استقلال همچنان بلاتکلیف به نظر برسد.
از استعفای اجباری احمد مددی که واکنشی به تجمع هواداران استقلال و تلاشی برای آرام کردن معترضان بود، بیش از چهار روز می‌گذرد اما هنوز نه خبر استعفای او به صورت رسمی منتشر شده و نه وزارت ورزش و هیات مدیره استقلال جانشینی برای مددی معرفی کرده‌اند.
هفته ها قبل از استعفای احمد مددی پیش بینی می شد سردار مصطفی آجورلو مدیرعامل جدید استقلال باشد. اولین بار این شایعه به گوش رسید که قول و قرارها در جریان رای اعتماد به حمید سجادی در مجلس گذاشته شده و حمید سجادی مدیرعاملی استقلال را به آجورلو می‌سپارد. بر حسب همین شنیده ها وقتی احمد مددی در جلسه پشت درهای بسته با معاون وزیر ورزش وادار به استعفا شد، به نظر می رسید وزارت خانه خیلی زود حکم مدیرعاملی را به نام مصطفی آجورلو صادر کند اما با گذشت نزدیک به ۵ روز از استعفای احمد مددی هنوز تصمیم تازه برای استقلال گرفته نشده است.
برخی افراد به شکل پراکنده از بازنشستگی آجورلو حرف می زنند و این موضوع را دلیل تعلل حمید سجادی در اعلام نام مدیر عامل جدید باشگاه استقلال می دانند اما رسانه های رسمی طی روزهای اخیر شایعه بازنشستگی این مدیر را تکذیب کرده‌اند تا این پرسش در ذهن اهالی فوتبال نقش ببندد که پس چرا وزیر ورزش برای معرفی مصطفی آجورلو دست دست می کند؟
البته قدم اول باید این بود که وزارت ورزش از هیات مدیره استقلال بخواهد به جای احمد مددی یک سرپرست برای باشگاه تعیین کند همانطور که در باشگاه پرسپولیس پس از استعفای جعفر سمیعی با هماهنگی وزارت ورزش، مجید صدری رئیس هیات مدیره این باشگاه، با حفظ سمت، سرپرست موقت شد اما در استقلال وزارت خانه از مرحله تعیین سرپرست عبور کرد تا هر چه سریعتر هیات مدیره جدید معرفی شود. منابع آگاه می گفتند حداکثر تا روز چهارشنبه این اتفاق رقم می‌خورد و یک هیات مدیره ۵ نفره برای استقلال معرفی خواهد شد تا آنها از میان خودشان یک نفر را به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب کنند. در گمانه زنی ها آن یک نفر مصطفی آجورلو بود و گفته می شد اعضای هیات مدیره هم اصغر ملکیان، پرویز مظلومی، مصطفی آجورلو، یک چهره اقتصادی و یک پیشکسوت دیگر هستند.
اما چهار شنبه هم گذشت و خبری از معرفی اعضای هیات مدیره جدید استقلال نشد! گفته می شود دلیل این تاخیر در معرفی اعضا تداخل توصیه هایی است که به وزارت ورزش و جوانان می شود.
برابر با شنیده های ما از یک سو گفته می‌شود مهرداد بذرپاش همان که اطرافیان مسعود سلطانی‌فر مدعی بودند با تماس او، اصغر ملکیان، داریوش دلفانی و پرویز مظلومی عضو هیئت مدیره استقلال شده‌اند، در مشاوره هایی که به معاون وزیر ورزش داده توصیه کرده ملکیان و مظلومی حتماً در هیئت مدیره استقلال بمانند و از سوی دیگر شایعه شده مصطفی آجورلو حاضر نیست تنها یک عضو ساده از هیات مدیره باشد و غیر از یک کرسی در هیات مدیره و صندلی مدیرعاملی نقش دیگری در چینش هیات مدیره باشگاه استقلال نداشته باشد.
مهرداد بذرپاش هرگز این شایعه که ملکیان، دلفانی و مظلومی مهره های او در هیات مدیره باشگاه استقلال هستند را تایید نکرد اما همان روزی که داریوش دلفانی تنها چند ساعت پس از دریافت حکم از عضویت در هیات مدیره انصراف داد از زبان او نقل کردند این کار را برای جلوگیری از حمله به بذرپاش که معرفش بوده است انجام داده و همان زمان برخی اطرافیان مسعود سلطانی فر نیز ادعا کردند اعضای جدید هیات مدیره استقلال ازسوی بذرپاش به وزارتخانه وصل شده‌اند.
شایعه شده جنگ قدرت در استقلال بالا گرفته و تنها فرمول وزارتخانه برای حل این مشکل همین است که هم ملکیان و مظلومی در هیات مدیر بمانند و هم آجورلو و یک مدیر اقتصادی و یک عضو جدید دیگر که مورد تایید آجورلو باشد، به مجموعه اضافه شوند. گفته می شود پرونده معرفی اعضای جدید هیئت مدیره استقلال به اتاق وزیر ورزش رفته و حالا این حمید سجادی است که باید به شایعه و شائبه جنگ قدرت در استقلال پایان بدهد.
در این میان برخی مدیران نظیر علی فتح الله زاده که در جریان رای اعتماد به حمید سجادی در متحد کردن چهره های ورزشی به عنوان حامیان گزینه وزارت ورزش نقش پررنگی داشته، از سوی مشاوران حمید سجادی به او توصیه می شوند تا آنها هم در هیات مدیره جدید استقلال حضور داشته باشند. البته بعید به نظر می رسد این موضوع خوشایند مصطفی آجورلو و حتی اصغر ملکیان باشد.
آخرین خبر این است که وزارت ورزش انتخاب و معرفی اعضای جدید هیات مدیره را به روزهای ابتدایی هفته آینده موکول کرده و باید دید آنچه از صندوق بیرون می آید ترکیبی متشکل از ملکیان، مظلومی، فتح‌الله‌زاده، آجورلو و یک مدیر اقتصادی نزدیک به آجورلو خواهد بود؟ و حمید سجادی موفق می شود هم دو عضو فعلی را نگه دارد هم به قول و قرار شد پایبند باشد و هم به توصیه مشاوران خود گوش کند؟
از یک سو گفته می شود ملکیان که از حمایت یک چهره سیاسی قدرتمند برخوردار است به کمتر از ریاست هیات مدیره رضایت نمی‌دهد و از سوی دیگر این روایت به گوش می‌رسد که مصطفی آجورلو نیز حاضر نیست با چیزی کمتر از اختیار تام قدم به مجموعه آبی بگذارد و همین سرسختی ها کار وزارتخانه را سخت و معرفی اعضای جدید را با تأخیر مواجه کرده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید