ورزش 3/ مدافع راست اسبق استقلال در خصوص اتفاقات اخیر در این باشگاه و خصوصا در بحث مدیریت، صحبت‌های جالبی مطرح کرد.
خسرو حیدری با استقبال از حضور مصطفی آجرلو به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه، مدعی است این اتفاق می‌تواند تاثیر مثبتی در روند این باشگاه داشته باشد.
شکایتی از استقلال به آسیا نداشتم
حتی به کمیته انضباطی فدراسین فوتبال شکایتی نکرده‌ام چه برسد به کمیته انضباطی فدارسیون فوتبال آسیا. امروز یک هوادار استقلال برای من پیامی فرستاد از آنجا فهمیدم که شکایت کردم که در واقع این گونه نیست. از استقلال طلب دارم یک مقداری از آن را گرفتم دو سالی هم هست ممنوع الخروج هستم که باشگاه باید آن را پرداخت می‌کرد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد. هنوز چک‌های آقای فتح الله زاده را هم دارم اما هیچگونه اقدامی علیه باشگاه انجام نداده‌ام.
با مصطفی آجرلو در پاس کار کرده‌اید؛ حضور ایشان در باشگاه استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟  
ایشان خیلی مدیر قوی‌ای است و برنامه دارد. مرا به پاس آورد و چند سال باهم کار کردیم. به نظرم ایشان هم مدیر خوبی هستند و هم فوتبالی و هر دو گزینه را دارند. برخی از مدیران هستند که مدیریت قوی دارند اما فوتبالی نیستند ایشان کارهای خوبی در پاس انجام می‌دادند. جلسه می‌گذاشتند تا از کادرفنی و بازیکنان نظرخواهی کنند و اعلام می‌کرد که تیم در چه مسیری قرار دارد. این نشان می‌داد که‌ آن‌ها به خوبی بازیکنان را آنالیز می‌کردند. بسیار آدم سالمی است. رزومه قوی دارند باشگاه پاس که خودش باشگاه بزرگی بود خوب مدیریت کرد.
این روزها در مورد وضعیت فرهاد مجیدی خیلی بحث شده است.
همین تغییرات به استقلال ضربه زده است باید به کادرفنی فرصت بدهیم تا پتانسیل خودش را نشان بدهد. مجیدی همیشه نصفه و نیمه در استقلال کار کرده و امسال تیم را خودش بسته و می‌تواند یک آزمایش خوب انجام دهد.
بازیکنان جدید توانسته‌اند شرایط امیدوارکننده‌ای را دنبال کنند؟
بازیکنان جدید بد نیستند اما در بد موقعی آزمایش شدند. در دیدار مقابل الهلال که یک دیدار بسیار سخت بود آن‌ها نیاز به هماهنگی بیشتر دارند. با این حال به نظرم در لیگ قادر خواهند بود شرایط خوبی را دنبال کنند. بازیکنان باتجربه در این مواقع نقش ویژه‌ای برای اینکه ذهنیت و شرایط بازیکنان تازه وارد را شکل دهند، خواهند داشت. وریا بازیکن بسیار باتجربه‌ای است و می‌تواند تیم را جمع کند. خدا را شکر هواداران استقلال او را قبول دارند. او بازیکن بسیار صادقی است او فقط دنبال کاپیتانی نبوده و خیلی می‌تواند به استقلال کمک کند.
احمد موسوی هم بابت پوشیدن شماره 2 استقلال از شما رخصت گرفت.
موسوی با من تماس گرفت و این نشان می‌دهد که شعور بالایی دارد. او می‌تواند بدون اینکه با من تماس بگیرد این کار را انجام دهد. من همیشه دوست داشتم که یک دفاع راست بعد از من این شماره را بر تن کند و چه خوب که این کار را موسوی انجام دهد. این نشان می‌دهد کسانی که این لباس را پوشیده‌اند مثل مرحوم پورحیدری فقط بابت این نبوده که صرفا فقط این لباس را بر تن کردند؛ اخلاق بسیار مهم است.
حضور مومنی و مظلومی چقدر می‌تواند در هیات مدیره تاثیرگذار باشد؟
مظلومی از قدیمی‌های استقلال است و دلسوز هم هست؛ ایشان هیچ وقت به دنبال منافع شخصی در استقلال نبوده. با شناختی که از وی دارم می‌تواند به استقلال کمک کند بقیه را کمتر روی آنها شناخت دارم.
شما چه زمانی قصد دارید وارد دنیای مربیگری شوید؟
کلاس‌های هلند را به صورت آنلاین شرکت کردم و چند وقت دیگر می‌توانم به صورت حضوری در هلند در کلاس‌ها حضور یابم. به نظرم زمانی می‌توانم به استقلال کمک کنم که آبروی 20 ساله‌ام که در فوتبال گذاشته‌ام از بین نرود؛ زمانی که سعادتمند مدیرعامل استقلال بود به من پیشنهاد حضور در کادر فنی را دادند که من قبول نکردم. حتی برای من حکم آکادمی پایه‌های استقلال را زده بودند که من عذرخواهی کردم. آقای فریادشیران گفته بودند که من به دنبال پست گرفتن هستم و زمان مدیریت قبلی به من پیشنهاد شد که کمک مربی و همینطور مدیر آکادمی بود اما آن را نپذیرفتم.
تیم ملی این روزها شرایط بسیار خوبی دارد و روی نوار موفقیت است؛ در این مورد صحبت کنید؟
خیلی مهم است که ما دوباره به جام جهانی صعود کنیم. اسکوچیچ بسیار خوب در تیم ملی عمل کرده است و حتی نتایج بسیار خوبی کسب کرده؛ حتی قرار بود من به جای آقای کریم باقری به تیم ملی ملحق شوم که شرایطش فراهم نشد. به نظرم تیم ملی با این بازیکنان خوب می‌تواند موفق شود و از این گروه صعود خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید