تسنیم/ شب گذشته مهلت نقل‌وانتقالات بازیکنان در لیگ ستارگان قطر به پایان رسید و باشگاه‌های این کشور در مجموع ۳۰ بازیکن جدید خارجی به خدمت گرفتند.
در آغاز فصل گذشته لیگ ستارگان، ایران با هشت سهمیه در صدر جدول بیشترین بازیکنان خارجی لیگ قطر البته در کنار الجزایری‌ها قرار داشت، اما در فصل جدید باشگاه‌های قطری ترجیح داده‌اند از ستاره‌های ایرانی کمتری در ترکیب خود استفاده کنند.
مهدی ترابی فصل گذشته به فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس بازگشت، علی کریمی حضور موفقی در ترکیب قطر اس سی نداشت و در نهایت از این تیم جدا شد، روزبه چشمی در لیست خروجی ام صلال قرار گرفت و پژمان منتظری به همراه الخریطیات به لیگ دسته دوم سقوط کرد.
محمدحسین کنعانی‌زادگان تنها بازیکن جدیدی است که در این فصل راهی لیگ قطر شده و به تیم الاهلی پیوسته است.
شجاع خلیل‌زاده که نمایش موفقی در ترکیب الریان داشت در این تیم ماندگار شد، مهرداد محمدی برای سومین فصل در العربی حضور دارد و یکی از عناصر تهاجمی تأثیرگذار در این تیم به شمار می‌آید، امید ابراهیمی هافبک سابق الاهلی از این تیم جدا و راهی الوکره شد و رامین رضاییان هم که تجربه ناموفقی در الدحیل داشته است در بازگشت به تیم السیلیه همچنان یکی از مهره‌های ثابت این تیم به شمار می‌رود.
از بین مربیان و لژیونرهایی که سابقه حضور در فوتبال ایران را داشته‌‌اند نیز در این فصل استراماچونی سرمربی الغرافه است، وینفرد شفر هدایت الخور را در دست دارد، شیخ دیاباته به الغرافه پیوسته است و بشار رسن که پاییز سال گذشته پرسپولیس را به مقصد قطر اس سی ترک کرد، در فصل جاری نیز یکی از مهره‌های تأثیرگذار این تیم است.
هر تیم قطری امکان استفاده از پنج بازیکن خارجی را دارد و باشگاه‌های این کشور در فصل جدید مجموعاً 30 بازیکن خارجی جدید به خدمت گرفته‌اند که شاخص‌ترین نفرات به سه تیم الدحیل، السد و الریان پیوسته‌اند.
در بین شاخص‌ترین بازیکنان جدید فوتبال قطر نام آندره آیوا هافبک غنایی و فرزند عابدی پله دیده می‌شود که به السد پیوسته است، خامس رودریگز و استیون انزونزی راهی الریان شده‌اند، فرجانی ساسی و توبی الدرویری به الدحیل پیوستند و خاویر مارتینز بازیکن سابق بایرن مونیخ با قطر اس سی قرارداد امضا کرد. 
باید دید باشگاه‌های قطری با جذب بازیکنان شاخص بین‌المللی در این فصل چه عملکردی در رقابت‌های آسیایی از خود برجای می‌گذارند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید