فارس/ مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: با این مدال‌هایی که در مسابقات جهانی کسب شد، حالا مسئولیت کشتی بیشتر شده است.
محسن کاوه درباره عملکرد آزادکاران در مسابقات جهانی نروژ، عنوان کرد: اتفاق خوبی برای کشتی افتاد و با توجه به تزریق جوانان نگاه المپیکی بود. چندتا از بچه‌های المپیکی ما که در مسابقات جهانی مبارزه کردند درس عبرتی بودند مبنی بر اینکه نباید ناامید شد. یزدانی و زارع طلا گرفتند، قاسم‌پور که 3-4 سالی پشت یزدانی بود آمد و طلا گرفت تا نشان دهد ناامید نشده است. همه اینها هشدار و آلارم است.
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد، ادامه داد: با تشکر از کادر قبلی، با توجه به تغییراتی که در کادر پیش آمد، نقاط قوت بچه‌ها شناسایی شد، حریفان پیش رو همه پیش‌بینی شدند و در واقع بین تیم و کادر فنی همدلی به وجود آمد. فدراسیون هم حمایت کرد و چیزی کم نگذاشت. همه اینها جرقه امید را در دل مردم و اهالی کشتی روشن کرد که کشتی می‌تواند موفق باشد اما حالا مسئولیت کشتی بیشتر شده و حمایت دولتمردان، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم باید بیشتر شود. ما الان نیرو و نفرات را داریم اما حمایت باید بیشتر شود.
کاوه درباره اینکه برخی پیشکسوتان برای این باور هستند کشتی‌گیران از نظر روانی نیز آمادگی خوبی داشتند، خاطرنشان کرد: در بحث کار تیمی همه بودند؛ آنالیزور، روانشناس و ... کادر با چند مورد روبه‌رو بود مانند ورزشکاران المپیکی، ورزشکارانی که از مسابقات جهانی آمده بودند و باید ریکاوری می‌شدند و همین طور انتخابی‌هایی که برگزار شد اما تلاش آنها این بود که بچه‌ها دچار افت نشوند که خوب جواب داد. ما باید کمک کنیم کشتی‌گیرانی که در اسلو بودند به همراه تعقیب‌کننده‌ها حمایت شوند.
وی با اشاره به اینکه کشتی‌گیران اعزامی به نروژ هم می‌توانستند در مسابقات جهانی امیدها شرکت کنند، یادآور شد: 5 کشتی‌گیر اعزامی به اسلو می‌توانستند با تیم امیدها اعزام شوند اما ما این فرصت را به 5 نفر دیگر دادیم تا به عنوان پشتوانه کنار تیم ملی باشند. اگر در هر وزن 4-5 نفر رقیب داشته باشیم در مسیر پیشرفت قرار می‌گیریم.
مدیر تیم‌های ملی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه خیلی‌ها پیش‌بینی نمی‌کردند جوانان در 4 وزن فینالیست شوند، گفت: به نظرم اگر عموزاد روز دوم کشتی می‌گرفت، بهتر عمل می‌کرد. روز دوم بچه‌ها خوب بالا رفتند. سرلک نشان داد بهتر از قبل شده، نخودی هم کشتی‌گیر باهوشی است، امیرمحمد یزدانی هم توانایی بهتر از این دارد. شاید قبل از این کسی کشتی نخودی را آنالیز نمی‌کرد اما الان این طور نیست چه داخلی چه خارجی. ما هم قبول کنیم جوانانی که بعد از مسابقات جهانی جوانان در تیم بزرگسالان فینالیست می‌شوند شایستگی زیادی دارند که باید ترفیع پیدا کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید