تسنیم/ قرعه‌کشی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های کشور یادواره سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی امروز (شنبه) برگزار شد.
به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ برتر والیبال مردان گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی در سال 1400 با حضور 14 تیم از دوم آبان به صورت دوره‌ای رفت و برگشت و در روزهای یکشنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد.
مراسم قرعه‌کشی این لیگ، عصر امروز به صورت آنلاین در دفتر ریاست فدراسیون انجام شد. سیدمیلاد تقوی دبیرکل فدراسیون والیبال، شهرام عظیمی سرپرست و نادر انصاری، دبیر کمیته مسابقات و رویدادهای فدراسیون به صورت حضوری و نمایندگان 14 باشگاه لیگ برتری به صورت آنلاین در این جلسه حضور داشتند.
شهرام عظیمی در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به حضار از حمایت‌های محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون و همچنین از باشگاه‌ها برای همکاری و تعامل سازنده با کمیته رویدادها  قدردانی کرد و با بیان اینکه قهرمان لیگ برتر 1400 با تک بازی تعیین خواهد شد، اعلام کرد: این رقابت‌ها ابتدا به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد و پس از مرحله پلی‌آف، دیدارهای رده‌بندی و تعیین رده‌های پنجم تا هشتم نیز برگزار خواهد شد تا جایگاه همه تیم‌های حاضر مشخص شود و در پایان لیگ نیز دو تیم به دسته یک سقوط می‌کنند و دو تیم از دسته یک راهی لیگ برتر می‌شوند.
سرپرست کمیته مسابقات و رویدادها همچنین از حضور احتمالی تماشاگران با تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش خبر داد و تأکید کرد: در صورتی که این اتفاق رخ بدهد همه تماشاگران باید دو دُز واکسن دریافت کرده باشند. ضمن اینکه تیم‌ها باید بازنگری‌های لازم را جهت حفظ سلامت تماشاگران در سالن‌های خود داشته باشند.
عظیمی همچنین با ذکر این مطلب که پخش زنده تلویزیونی مسابقات ساعت 16 است، تصریح کرد: هر تیم در طول لیگ تنها یک بار مجوز تغییر ساعت پخش زنده را دارد که البته این درخواست باید یک هفته قبل به صورت مکتوب به کمیته مسابقات و رویدادها ارسال شود.
وی در ادامه با اشاره به چند نکته، از باشگاه‌ها خواست در انجام به آنها پیش‌قدم باشند. از جمله موضوعات مطروحه می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:
* انتخاب مدیر رسانه‌ای برای تیم‌ها به ویژه تیم‌های حاضر در لیگ برتر
* ضرورت حضور پزشک و فیزیوتراپ در ترکیب تیم‌ها
* تزریق دو دز واکسن کرونا برای بازیکنان و کادر فنی
* تعیین رنگ لباس تیم‌ها (دو دست)
* انجام تست PCR برای بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها هر 10 یک روز یک بار در آزمایشگاه‌های مورد تأیید دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌ها و مراکز بهداشتی در شهرستان‌ها
* الزام تزریق دو دُز واکسن برای داوران بومی استان‌های میزبان
در ادامه میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون والیبال ضمن تشکر از تیم‌ها برای همکاری با فدراسیون علی‌رغم وجود سختی‌ها و محدویت‌ها در سال گذشته و اتمام مسابقات، بر برگزاری لیگ سال جاری براساس منطق، قوانین و حفظ سلامتی افراد تأکید و ابراز امیدواری کرد با تدابیر انجام شده و کاهش شیوع ویروس کرونا علاقه‌مندان والیبال دوباره به سالن‌ها بازگردند.
در ادامه جلسه، قرعه‌کشی لیگ برتر با کشیدن قرعه‌ها از گلدان‌ها انجام شد و 14 تیم حاضر در لیگ جایگاه خود را شناختند.
بر این اساس ترتیب و جایگاه 14 تیم حاضر به شرح زیر است:
فولاد سیرجان ایرانیان
شهرداری ارومیه
فولاد مبارکه سپاهان
لبنیات هراز آمل
سایپا
شهرداری ورامین
شهداب یزد
شهرداری گنبد
هورسان رامسر
پیکان
پاس گرگان
مس رفسنجان
راه‌یاب ملل مریوان
آذرباتری ارومیه
لازم به ذکر است برنامه مسابقات متعاقباً اعلام خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید