ورزش 3/ کوین دی‌بروین، ستاره تیم ملی بلژیک، می‌گوید که نباید از نسل طلایی بلژیک انتظار داشت که با ایتالیا و فرانسه رقابت کند.
شیاطین سرخ فرصت دیگری برای کسب یک جام مهم را از دست دادند تا با شکست برابر ایتالیا در دیدار رده‌بندی در نهایت به حضور در رتبه چهارم رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا اکتفا کنند.
آنها در رده‌بندی رسمی فیفا همچنان در رتبه اول قرار دارند اما دی بروین مدعی شده که بلژیک به اندازه کافی در هر پست بازیکن درخشان ندارد که بتواند موفقیت چشمگیری را در عرصه جهانی کسب کند.
هافبک منچسترسیتی پس از شکست 1-2 برابر ایتالیا به اچ ان ال گفت:« ما گاهی در برابر تیم‌های تراز اول عملکرد خوبی را ارائه دادیم و امروز چهره‌های جدیدی را در ترکیب داشتیم که بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. این تجربه خوبی برای آنها بود که توانستند در برابر حریفی قدرتمند قرار بگیرند اما متاسفانه ما دوبار شکست خوردیم.»
او در ادامه اضافه کرد:« با تمام احترامی که قائل هستم اما بازی برابر استونی مشابه این بازی نیست و این چالش‌ها برای رشد ما از نظر فردی و تیمی ضروری هستند. من احترام زیادی برای این تیم قائلم اما ما فقط بلژیک هستیم. این نسل جدیدی است و ما امروز روملو لوکاکو و ادن هازارد را نیز در اختیار نداشتیم. بنابراین باید درباره تیمی که داریم واقع‌بین باشیم. ایتالیا، فرانسه و اسپانیا 22 بازیکن تراز اول دارند که می‌توانند از بین آنها انتخاب کنند اما این شرایط درباره ما صادق نیست.»
بلژیک از سال 2014 تا به حال به عنوان مدعی قهرمانی در تمامی رقابت‌ها حضور پیدا کرده چرا که از استعدادهای درخشانی چون دی بروین، لوکاکو، هازارد، کورتوا، اکسل ویتسل و دریس مرتنز بهره برده است. با این حال تنها موفقیت قابل توجه آنها در این سال‌ها حضور در رتبه سوم جام جهانی 2018 بوده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید