تسنیم/ در صورتی که باشگاه بایرن مونیخ بخواهد ستاره نروژی دورتموند را جذب کند، باید بودجه قابل‌توجهی را برای این کار کنار بگذارد.
در ماه‌های اخیر بارها شایعه شده که مدیران باشگاه بایرن مونیخ وضعیت ارلینگ هالند را زیرنظر دارند و او را گزینه ایده‌آلی برای جانشینی روبرت لواندوفسکی می‌‌دانند، اما سران این باشگاه آلمانی در اظهارنظرهای مختلف احتمال تلاش برای جذب این ستاره نروژی را رده‌ کرده‌اند و امیدوار هستند که ستاره لهستانی‌شان سال‌های بیشتری در جمع باواریایی‌ها بماند.
لواندوفسکی که گفته می‌شود امسال شانس بالایی برای کسب توپ طلا دارد، تا سال 2023 با بایرن قرارداد دارد و شایعاتی نیز در خصوص آینده حرفه‌ای او مطرح است. او که در سال 2014 از بوروسیا دورتموند به بایرن پیوست، تاکنون در 339 بازی برای این تیم به میدان رفته و 307 گل‌زده هم به نام خودش به ثبت رسانده است.
نشریه آلمانی «بیلد» در گزارشی به این موضوع پرداخته و نوشته که اگر بایرن مونیخ بخواهد هالند 21 ساله را جانشین لواندوفسکی 33 ساله کند، این کار چقدر برایش آب خواهد خورد. بر این اساس بایرنی‌ها برای خرید این مهاجم نروژی که از زمان پیوستنش به دورتموند به درخشش خود ادامه داده، باید در مجموع چیزی نزدیک به 150 میلیون یورو کنار بگذارند.
«بیلد» در گزارش خود آورده بایرن مونیخ در صورتی که موفق شود تابستان آینده هالند را برای پیوستن به جمع باواریایی‌ها متقاعد کند، ابتدا باید رقم 75 میلیون یورویی فسخ قراردادش را بپردازد، سپس حقوق 30 میلیون یورویی او را کنار بگذارد و چیزی هم در حدود 30 میلیون تا 40 میلیون یورو هم به عنوان حقوق کمیسیون به مینو رایولا مدیر برنامه‌های این بازیکن بپردازد.
هالند 21 ساله که ارزش کنونی‌اش در بازار نقل‌وانتقالات 130 میلیون یوروست و تا سال 2024 با دورتموند قرارداد دارد، تاکنون در 67 بازی برای این تیم به میدان رفته و آمار 68 گل زده را هم به ثبت رسانده است. از چلسی، منچستریونایتد، پاری‌سن‌ژرمن، رئال مادرید، بارسلونا و لیورپول به عنوان دیگر مشتریان این مهاجم نروژی یاد می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید