طرفداری/ در حالی که این خبر در فضای فوتبال پیچیده که وزارت ورزش قصد داشته بودجه 28 میلیاردی اختصاص یافته به باشگاه پرسپولیس برای پرداخت مطالبات گابریل کالدرون را به پیشنهاد شهاب عزیزی‌خادم از طریق سازمان لیگ به حساب پرسپولیس یا کالدرون بریزد، پیمان یوسفی به شکل عجیبی روی خط برنامه زنده ورزش و مردم از روابط عمومی فدراسیون فوتبال پرسید؛ آیا فدراسیون 28 میلیارد تومان به پرسپولیس کمک کرده است؟
فدراسیون و کمک 28 میلیاردی به پرسپولیس؟ کمک 28 میلیاردی فدراسیون فوتبال به باشگاه پرسپولیس چیزی فراتر از یک شوخی خنده دار است. فدراسیون فوتبال که تا به امروز در دوره شهاب عزیزی خادم با کمک 60 میلیاردی سازمان برنامه و بودجه روزگارش را سپری کرده و حتی برای هزینه های سفر همراهان تیم ملی فوتسال به لیتوانی از سازمان لیگ قرض گرفته، مگر 28 میلیارد پول دارد که چنین مبلغی به پرسپولیس کمک کند؟
به گفته یکی از مدیران ارشد سازمان لیگ، شهاب عزیزی خادم در دیداری که به اتفاق مجید صدری با وزیر ورزش و جوانان داشته، وقتی می بیند حمید سجادی از لحاظ قانونی نمی تواند بودجه اختصاص یافته برای تسویه بدهی پرسپولیس به گابریل کالدرون را به حساب این باشگاه بریزد (چرا که وزارت ورزش و جوانان از پرداخت پول به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس منع شده است) به سجادی پیشنهاد می کند او دستور واریز این مبلغ به حساب سازمان لیگ را بدهد تا سازمان لیگ که یک موسسه خصوصی است و ربطی به دولت ندارد این مبلغ را به پرداخت مطالبات گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس اختصاص بدهد اما حیدر بهاروند از ترس اعتراض سایر تیم های لیگ برتری زیربار اجرای این روند نمی رود و مشاوران حقوقی فدراسیون فوتبال هم شهاب عزیزی خادم را از ورود سازمان بازرسی به این پرونده می ترسانند و پرونده تخلف 28 میلیاردی بسته می شود.
روابط عمومی فدراسیون گزارش طرفداری را تایید کرد
وقتی رسانه طرفداری غروب چهارشنبه گذشته این خبر را منتشر کرد، ساعاتی بعد روابط عمومی فدراسیون فوتبال در گفتگو با مجری جدید برنامه شب های فوتبالی که جانشین مجری منتقد این برنامه شده، ضمن تکذیب مبلغ عنوان شده با لبخند، خبر همکاری فدراسیون با وزارت ورزش و باشگاه پرسپولیس را تایید کرد و گفت:
 فدراسیون فوتبال در حال بررسی است تا همان طور که روند پرداخت پول را برای استقلال تسهیل کرد برای پرسپولیس هم روند پرداخت پول را تسهیل کند.
همین حرف یعنی خبر اختصاصی رسانه طرفداری مبنی بر همکاری فدراسیون فوتبال با وزارت ورزش و باشگاه پرسپولیس برای پرداخت مطالبات گابریل کالدرون صحت دارد اما در کمال تعجب، جناب پیمان یوسفی مجری برنامه ورزش و مردم، روی خط ارتباط زنده تلفنی این برنامه از حسین شریفی می پرسد؛ آیا کمک 28 میلیاردی فدراسیون به پرسپولیس صحت دارد؟
چرا پیمان یوسفی همکاری را به پرداخت پول تبدیل کرد؟
نمی دانیم پیمان یوسفی چرا اصل سوال را اشتباه پرسید؟ آیا اعضای تحریریه و اتاق فکر برنامه او این سوال را اشتباه به پیمان یوسفی رساندند یا فدراسیون فوتبال از پیمان یوسفی خواست سوال را اینگونه بپرسد تا فدراسیون صورت مساله را پاک کند؟ شاید هم پیمان یوسفی اشتباهی متوجه شده و فکر کرده محور گزارش رسانه طرفداری کمک مالی فدراسیون فوتبال به وزارت ورزش و پرسپولیس بوده که در این صورت باید از پیمان یوسفی پرسید آیا یک عقل نیمه سلیم هم می پذیرد که فدراسیون توان کمک 28 میلیارد تومانی به باشگاه ها را داشته باشد؟ پیمان یوسفی به عنوان تهیه کننده و برنامه ساز و مجری، در کار خود تخصص دارد و بهتر از ما می داند که سوال باید اینگونه پرسیده می شد؛ آیا همکاری فدراسیون فوتبال با وزارت ورزش و باشگاه پرسپولیس برای انتقال مطالبات گابریل کالدرون صحت دارد؟ جواب این پرسش هم مشخص بود؛ 
 بله، فدراسیون در حال بررسی است تا در روند انتقال این پول به پرسپولیس کمک کند، همان طور که قبلا روند پرداخت را از مجاری قانونی برای استقلال تسهیل کرده بود.
پیمان یوسفی و تیم جوان و خوشفکر تحریریه اش را دوست داریم و بدون توجه به شایعه های موجود پیرامون حضور مشاور عالی رییس فدراسیون فوتبال در راس اتاق فکر ورزش و مردم، از پیمان یوسفی تقاضا می کنیم برنامه قدیمی تلویزیون را تبدیل به خانه امن مدیران نقد گریز و منتقد ستیز نکند. پیمان یوسفی یک رسانه ای است و انصاف نیست با طرح اشتباه یک سوال، رسانه ای که صحت گزارش اختصاصی اش تایید شده را مقصر جلوه بدهد.
پی نوشت: این که وزارت ورزش بخواهد در پرداخت مطالبات گابریل کالدرون به پرسپولیس کمک کند، نه سوژه گزارش رسانه طرفداری بود و نه دغدغه این رسانه است. وزارت ورزش به عنوان متولی استقلال و پرسپولیس وظیفه دارد مشکلات این دو باشگاه را حل کند و هیچ منتی هم بر سر سرخابی ها ندارد. آنچه طرفداری نوشت تنها یک گزارش درباره پیشنهاد عزیزی خادم به وزیر ورزش بود که سازمان لیگ راضی به اجرایش نشد چرا که حیدر بهاروند اعتقاد داشت این کار تخلف است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید