طرفداری/ تیم ملی لبنان در حالی ماه آینده برابر تیم فوتبال ایران به میدان خواهد رفت که عملکردش بین 12 تیم مرحله دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی از همه ضعیف‌تر است.
لبنان حریف بعدی تیم ملی اگرچه در گروه ایران، بعد از تیم ملی کشورمان و کره جنوبی، با 5 امتیاز بالاتر از امارات، عراق و سوریه در رده سوم جدول قرار دارد اما با احتساب دور مقدماتی، بین 12 تیم راه یافته به مرحله نهایی و حاضر در گروه های دو گانه، ضعیف ترین نتایج را گرفته است.
یکی از نکات قابل توجه در مسابقات لبنان این است که آنها در 9 بازی اخیر خود در مقدماتی جام جهانی تنها صاحب 2 برد شده اند، آنها در 3 بازی هم بازنده شده اند.
لبنان در حالی این نتایج ضعیف را دشت کرده است که برابر سوریه با اقبال بلند توانست برنده مسابقه شود.
آنها تنها از سر خوش شانسی و به علت کناره گیری کره شمالی موفق به صعود شدند، آنها یک مساوی و یک باخت برابر این حریف داشتند و اگر کره شمالی کنار نمی کشید از مرحله مقدماتی به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی صعود نمی کردند..
12 بازی گذشته لبنان در مقدماتی جام جهانی 2022 به قرار ذیل بوده است:
مرحله مقدماتی 
لبنان صفر - کره شمالی 2 (این بازی بعد از کناره گیری کره شمالی از جدول رقابتها پاک شد)
لبنان 2 - ترکمنستان یک
لبنان 3 - سریلانکا صفر
لبنان صفر - کره جنوبی صفر
لبنان صفر - کره شمالی صفر  (این بازی هم بعد از کناره گیری کره شمالی از جدول رقابتها پاک شد)
لبنان 2 - ترکمنستان 3
لبنان 3 - سریلانکا 2
لبنان یک - کره جنوبی 2
لبنان صفر - امارات صفر
لبنان صفر - کره جنوبی یک
لبنان صفر - عراق صفر
لبنان 3 - سوریه 2
لبنان در 12 بازی انجام داده خود صاحب 4 برد و 4 مساوی و 4 باخت است، از این 4 برد 2 برد در 3 بازی اول بوده است و آنها در 9 بازی اخیر تنها 2 برددارند.
نکته جالب تر این که از این 4 برد، 2 برد در بازی رفت و برگشت برابر سریلانکا بوده است و لبنان در 2 بازی دیگر ترکمنستان و سوریه را برده است، لبنان 2 بار برابر کره جنوبی، یک بار از کره شمالی و یک بار از ترکمنستان باخته است.
در مجموع آنها برابر تیم های 2 گروه در مجموع بازیهای رفت و برگشت با اختلاف ضعیف ترین عملکرد را دارند اما به لطف پیروزی 3 بر 2 برابر سوریه، در مرحله نهایی و در گروه ایران، پایین تر از تیم ملی کشورمان و کره جنوبی، در جدول سوم هستند و فعلا از عراق و امارات و سوریه بالاتر ایستاده اند.
تیم ملی ایران 20 آبان ماه در آخرین بازی دور رفت مرحله نهایی رقابتهای انتخابی جام جهانی در قاره آسیا به مصاف لبنان می رود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید