تسنیم/ تیم‌های ایرانی از همان ابتدای شروع مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا به رقابت‌ها اعتبار دادند و آبروی قاره کهن را در رقابت‌های بین‌المللی حفظ کردند.
تیم فولاد سیرجان ایرانیان با شکست 3 بر یک تیم العربی قطر و کسب 6 برد متوالی، به مقام قهرمانی رقابت‌های والیبال باشگاه‌های مردان آسیا در سال2021 رسید.
مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا در سال 1989 با عنوان «جام صلح» و با میزبانی ژاپن آغاز به کار کرد و پس از 6 دوره میزبانی در هروشیما به AVC CUP  و سپس مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا تغییر نام داد. شرقی‌ها در ابتدای مسابقات، حضور پررنگی در این تورنمنت داشتند و 3 دوره نخست با قهرمانی سیچوان و سامسونگ به پایان رسید. اما کشوری که این جام را خیلی جدی گرفت، فقط ایران بود و قدرت‌های سنتی شرق، خود را کنار کشیدند.
والیبال ایران در سال‌هایی که تحت سلطه مطلق کشورهای ژاپن، چین و کره بود، مسابقات باشگاهی را بهترین و در واقع تنها راه برای عرض اندام در قاره کهن می‌دید و توجه خاص به مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا تا حد زیادی به همین دلیل است. تیم پیکان به طور شاخص و پس از برگزاری 21 دوره از این مسابقات، همچنان پرافتخارترین تیم باشگاهی آسیاست.
فدراسیون جهانی والیبال برای رونق دادن به مسابقات باشگاهی و انگیزه دادن به تیم‌های قهرمان هر قاره، مسابقات باشگاه‌های جهان را راه اندازی کرد که با توجه به اختلاف فاحش والیبال آسیا با اروپا و آمریکا، این مسابقات نیز منبع جدیدی برای کسب جام توسط اروپایی‌ها و تیم‌های آمریکای جنوبی شد.
قاره آسیا اما حفظ اعتبار و آبروی خود را در مسابقات باشگاهی تا حد زیادی مدیون تیم‌های ایرانی است. در حالی که تیم‌های پر مهره و ثروتمند شرق آسیا که توانایی بستن قراردادهای چند ساله با ستاره‌هایی مثل موزرسکی، کازیسکی، کوبیاک و کورک دارند برای مسابقات باشگاه‌های آسیا، ارزشی قائل نیستند و در این بین، تنها تیم‌های ایرانی به مسابقات باشگاهی قاره کهن، بها می‌دهند. تیم‌های ایرانی اگرچه از نظر سخت افزاری در تقابل با تیم‌های اروپایی، برزیلی و آرژانتینی، حرف چندانی برای گفتن ندارند ولی قطعا نماینده خوب کنفدراسیون والیبال آسیا در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان هستند. تصور حضور نمایندگان تایلند، قزاقستان و ازبکستان در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان، اصلا معقول نیست.
تیم‌های ایرانی از همان ابتدای شروع مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا به رقابت‌ها اعتبار دادند و آبروی قاره کهن را در رقابت‌های بین‌المللی حفظ کردند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید