تسنیم/ سرمربی هلندی تیم فوتبال بارسلونا شرایط تیمش را پیش از بازی با والنسیا در رقابت‌های لالیگا تشریح کرد.
رونالد کومان که شاگردانش فردا شب (یکشنبه) در هفته نهم لالیگای اسپانیا پذیرای والنسیا هستند، با حضور در کنفرانس خبری پیش از این بازی گفت: انتظار بازی سختی را داریم. والنسیا تیمی رقابتی و متکی به قدرت فیزیکی‌ بازیکنانش است. آنها همچنین در حفظ توپ نیز خوب هستند. باید از بازی خانگی خود نهایت استفاده را ببریم و به پیروزی برسیم.
سرمربی هلندی بارسلونا که تیمش روزهای خوبی را تجربه نمی‌کند و خودش نیز جایگاهش تضمین شده نیست، افزود: من همیشه آرام هستم و یا سعی می‌کنم که اینطور باشم. ما باید انرژی خودمان را صرف چیزهای درستی کرده و سعی کنیم در تمرینات پیشرفت لازم را داشته باشیم.
وی همچنین درباره وضعیت مهاجم آرژانتینی‌اش که از زمان پیوستن به بارسا در تابستان اخیر به دلیل مصدومیت هنوز نتوانسته است برای این تیم به میدان برود، اظهار داشت: آگوئرو اخیراً پیشرفت زیادی داشته است. او روز چهارشنبه دقایق کمی در دیدار دوستانه‌ای که داشتیم، بازی کرد، اما او هم به مانند آنسو فانی نیاز دارد که به لحاظ سرعتی خود را وفق دهد. این شانس وجود دارد که سرخیو فردا در ترکیب باشد.
کومان در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره مهاجم فرانسوی بارسلونا خاطرنشان کرد: دمبله عالی تمرین کرد و به تمرینات گروهی بازگشت. او هنوز به کمی زمان برای بازگشت به زمین بازی نیاز دارد. عثمان روی این موضوع دارد کار می‌کند، اما نمی‌دانم که آیا او به بازی با رئال مادرید خواهد رسید یا خیر.
سرمربی بارسا در بخش دیگری از صحبت‌هایش در مورد استفاده از مهاجم جوانش تأکید کرد: ما فردا تصمیم خواهیم گرفت که آنسو فاتی را در ترکیب اصلی مورد استفاده قرار دهیم یا خیر. او هر روز بهتر می‌شود، اما برای مدت طولانی (به دلیل مصدومیت) به دور از میادین بوده است. به طور حتم فاتی قادر نیست در یک هفته سه بازی پرفشار انجام دهد.
وی در پایان صحبت‌هایش گفت: کم کم به ترکیبی می‌رسیم که می‌خواهیم. اگر بازیکنان مصدوم ما به شرایط بازی برسند، می‌توانیم در لالیگا رقابت کنیم.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید