تسنیم/ مسابقات کاراته انتخابی تیم ملی رده‌های سنی پایه دختران به میزبانی زنجان برگزار و تیم مازندران با شش مدال طلا، یک نقره و شش برنز قهرمان شد.
به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، مسابقات انتخابی تیم ملی رده‌های سنی پایه دختران تحت عنوان جام امام علی (ع) یادواره کنگره 3535 شهید استان زنجان، طی روز های 21 الی 23 مهر ماه با حضور 923 ورزشکار در شهر زنجان برگزار شد.
این مسابقات در بخش کاتا و کومیته رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امید دختران برگزار شد و نفرات راه‌یافته به اردوهای تیم ملی مشخص شدند.
جدول رده‌بندی کلی استان‌ها بر مبنای مدال‌های کسب شده در تمام رده‌های سنی دختران در مسابقات انتخابی تیم ملی رده‌های پایه به شرح زیر است:
1- مازندران با شش مدال طلا، یک نقره و شش برنز
2- تهران با سه مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز
3- اصفهان با دو مدال طلا، یک نقره و پنج برنز
4- فارس با یک مدال طلا، دو نقره و دو برنز
5- کرمانشاه با یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز
6- کرمان با یک مدال طلا و دو برنز
7- چهارمحال و بختیاری و منطقه آزاد کیش هر کدام با یک مدال طلا
9- لرستان با یک مدال نقره و چهار برنز
10- خراسان رضوی، ایلام، همدان و کردستان هر کدام با یک مدال نقره
14- البرز و قزوین هر کدام با دو مدال برنز
16- سمنان، گیلان و کمیته رزمی مساجد هر کدام با یک مدال برنز
جدول رده‌بندی دختران به تفکیک رده‌های سنی نیز به شرح زیر است:
رده سنی نوجوانان دختران:
1- اصفهان و مازندران هر کدام با یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز
3- کرمان با یک مدال طلا و یک برنز
4- منطقه آزاد کیش با یک مدال طلا
5- تهران با یک مدال نقره و دو برنز
6- همدان با یک مدال نقره
7- لرستان با دو مدال برنز
8- سمنان با یک مدال برنز
رده سنی جوانان دختران:
1- تهران با دو مدال طلا، دو نقره و یک برنز
2- مازندران با دو مدال طلا و یک برنز
3- کرمانشاه با یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز
4- فارس با یک مدال طلا
5- لرستان با یک مدال نقره و دو برنز
6- کردستان و خراسان رضوی هر کدام با یک مدال نقره
8- اصفهان با سه مدال برنز
9- قزوین با دو مدال برنز
10- کمیته رزمی مساجد و کرمان هر کدام با یک مدال برنز
رده سنی امید دختران:
1- مازندران با سه مدال طلا و چهار برنز
2- تهران با یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز
3- اصفهان یک مدال طلا و یک برنز
4- چهارمحال و بختیاری با یک مدال طلا
5- فارس با دو مدال نقره و دو برنز
6- ایلام و مرکزی هر کدام با مدال یک نقره
8- البرز با دو مدال برنز
9- کرمانشاه و گیلان هر کدام با یک مدال برنز
در این دوره از مسابقات 280 ورزشکار در رده نوجوانان، 288 ورزشکار در رده جوانان و 280 ورزشکار در رده امید حضور داشتند. همچنین 25 تیم در بخش کاتا تیمی شرکت کرده بودند که در مجموع 923 شرکت‌کننده در این مسابقات حضور داشتند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید