تسنیم/ دیدارهای دومین روز از هفته هشتم بوندس‌لیگای آلمان با پیروزی خانگی تیم فوتبال بوروسیا دورتموند و صعود این تیم به صدر جدول آغاز شد.
دومین روز از هفته هشتم بوندس‌لیگا با برگزاری پنج بازی همزمان از ساعت 17:00 به وقت تهران آغاز شد که در مهمترین آنها تیم بوروسیا دورتموند با نتیجه 3 بر یک از سد ماینتس گذشت.
مارکو رویس در دقیقه 3 و ارلینگ هالند در دقیقه 54 (پنالتی) زردپوشان وستفالن را 2 بر صفر پیش انداختند و بورکارت سه دقیقه به پایان بازی یکی از گل‌های خورده را برای تیم ماینتس جبران کرد. هالند اما در دقیقه 4+90 دومین گل خودش را به ثمر رساند تا خیال تیم میزبان را از بابت کسب هر سه امتیاز مسابقه آسوده کند. دورتموند با کسب ششمین پیروزی‌اش در این فصل 18 امتیازی شد و موقتاً به صدر جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا صعود کرد. این در حالی است که ماینتس با قبول چهارمین باختش و 10 امتیاز در جایگاه دهم جدول باقی ماند.
همزمان با این بازی تیم فوتبال لایپزیگ در خانه فرایبورگ به تساوی یک - یک بسنده کرد. فورسبرگ در دقیقه 32 از روی نقطه پنالتی لایپزیگ را پیش انداخت، اما گل دقیقه 64 جئونگ برای فرایبورگ کار را به تساوی کشاند. با این نتیجه لایپزیگ 11 امتیازی شد و به رده هشتم صعود کرد. فرایبورگ اما با وضعیتی نسبتاً بهتر و 16 امتیاز در جایگاه چهارم جدول قرار گرفته است.
در سه بازی دیگر، اینتراخت فرانکفورت در خانه با نتیجه 2 بر یک مغلوب هرتابرلین شد، گروتر فورث با یک گل به میهمانش تیم بوخوم باخت و ولفسبورگ نیز با قبول شکست 2 بر صفر خانه یونیون برلین را ترک کرد.
در آخرین بازی امشب بوندس‌لیگا از ساعت 20 به وقت تهران، بوروسیا مونشن‌گلادباخ در خانه به مصاف اشتوتگارت می‌روند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید