طرفداری/ تیم‌های لیگ برتر فوتبال ایران از سه روز دیگر کارشان را در لیگ برتر آغاز خواهند کرد.
در آستانه فصل تازه لیگ برتر با کاپیتان‌ها آشنا شوید...
معرفی کاپیتان اول تیم های لیگ برتری در آستانه آغاز لیگ بیست و یکم خالی از لطف نیست.
نکته قابل توجه این که در بحث انتخاب اول ملاک ما اولویت در مجموعه نفرات است و کاری به احتمال میزان دقایق بازی نفرات نداریم و بدون در نظر گرفتن کیفیت بازیکنان و میزان احتمال حضور آنها در میدان به معرفی کاپیتان ها خواهیم پرداخت.
برخی از این تیم ها رسما نام کاپیتان اول خود در فصل آتی را اعلام کرده اند اما برخی از تیم ها برنامه ای برای انتخاب کاپیتان نداشته اند، مثلا آن طور که واضح است در تیم های پرسپولیس و استقلال ستاره هایی چون سیدجلال حسینی و وریاغفوری نیازمند اعلام نامشان برای بستن بازوبند کاپیتانی نیستند.
1- پرسپولیس تهران: سید جلال حسینی در آستانه 40 سالگی کاپیتان اول است و به ترتیب امید عالیشاه و کمال کامیابی نیا در پرسپولیس اولویت های دوم و سوم هستند و سپس وحید امیری و رادوشویچ اولویت های کاپیتانی پرسپولیس محسوب می شوند. باتوجه به سابقه یحیی در نیمکت نشین کردن سیدجلال، مصدومیت کمال و نوسان امید، پیش بینی می شود وحید امیری بیشتر از همه بازوبند را ببندد.
2- استقلال تهران: وریا غفوری 34 ساله کاپیتان اول استقلال است و بعد از او سید حسین حسینی، روزبه چشمی و محمد دانشگر کاپیتان های دوم تا چهارم تیم فوتبال استقلال هستند. خیلی ها تصور می کنند شاید استقلال فصل را با کاپیتانی وریا غفوری تمام نکند.
3- سپاهان: طبق سابقه جلال الدین علی محمدی و محمدرضا خلعتبری 38 ساله کاپیتان های اول و دوم تیم فوتبال سپاهان و گولسیانی و عزت پورقاز نفرات بعدی در این عرصه هستند. به نظر می رسد بیشتر از همه بازوبند روی بازوی چپ گولسیانی باشد.
4- تراکتور تبریز: محمد رضا اخباری بی شک کاپیتان اول تیم فوتبال تراکتور است و اکبر ایمانی کاپیتان دوم تیم فوتبال تراکتور در لیگ آتی خواهد بود.
5- ذوب آهن: شهاب گردان بدون در نظر گرفتن میزان احتمالی زمان های حضورش در میدان، کاپیتان اول تیم فوتبال ذوب آهن برای فصل آتی فوتبال ایران خواهد بود. 
6- فولاد خوزستان: لوسیانو پریرا تنها کاپیتان اول خارجی در مسابقات فوتبال امسال لیگ برتر است، او نزدیک 38 سال سن دارد.
7-مس رفسنجان: مهدی کیانی 36 ساله بی تردید کاپیتان اول تیم فوتبال مس برای سال آتی خواهد بود.
8- نساجی مازندران: مسعود شجاعی 37 ساله بدون در نظر گرفتن اولویت حضور در تیم نساجی و به حرمت وجهه ملی، کاپیتان اول تیم فوتبال نساجی خواهد بود. حامد شیری داوطلبانه بازوبند را به او تحویل داد.
9- هوادار: محمد قاضی 37 ساله احتمالا کاپیتان اول تیم هوادار خواهد بود البته او هم احتمالا صاحب بازیهای زیادی در لیگ آتی نخواهد بود.
10-نفت مسجد سلیمان: محمد طیبی هم برای تیم نفت یک کاپیتان استاندارد و قابل اتکا خواهد بود، شاید جاسم کرار هم در این تیم شانس کاپیتانی داشته باشد.
11- نفت آبادان: طالب ریکانی هم به عنوان یک کاپیتان قابل تکیه در ترکیب تیم فوتبال نفت آبادان به خوبی جا افتاده است.
12- پیکان: حسین پور امینی کاپیتان تیم پیکان برای فصل آینده خواهد بود، محمد نوری و آرمان قاسمی، اولویت های کاپیتانی پارسال هر 2 از این تیم جدا شده اند.
13- پدیده مشهد: میلاد فراهانی دروازه بان تیم فوتبال پدیده مشهد، کاپیتان و قدیمی ترین مرد این تیم است.
14- آلومینوم اراک: میثم مجیدی با وجود مصدومیتی که هنوز با آن دست به گریبان است کاپیتان اول است و در غیاب او اسماعیل شریفات کاپیتان تیم فوتبال آلومنیوم اراک خواهد بود. 
15- گل گهر سیرجان: مهران گلزاری کاپیتان اول تیم فوتبال گل گهر سیرجان است، با تغییرات در قوام این تیم،  امین پورعلی کاپیتان دوم آنها خواهد بود.
16- فجر شهید سپاسی: حمید نعمتی جوان، ناشناخته ترین کاپیتان امسال لیگ برتر است و باید دید چه برای ارائه در لیگ دارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید