آخرین خبر/ الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا رکورددار گلزنی مقابل پرسپولیس است.
به گزارش فوتبالی، الهلال که تا قبل از بازی امشب با پرسپولیس و طبق آمار متریکا، 12 گل به پرسپولیس در تقابل‌های قبلی دو تیم زده بود، امشب و در شب درخشش مهره‌های هجومی‌اش، سه بار دروازه حامد لک را باز کرد تا تعداد گلهای زده‌اش به پرسپولیس، به 15 گل برسد.
نبرد پرسپولیس و الهلال در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا از سال 2012 آغاز شده و پرسپولیس بیشترین گل‌های خود از الهلال را زمانی خورده که برانکو ایوانکوویچ سرمربی قرمزها بود و با این مربی کروات، پرسپولیس در سه مسابقه، 9 گل از حریف عربستانی‌اش دریافت کرد.
در مسابقه برگشت مرحله یک هشتم نهایی فصل 2015 لیگ قهرمانان آسیا یکی از سنگین‌ترین شکستهای برانکو در پرسپولیس رخ داد و قرمزها با 3 گل مغلوب الهلال شدند.
در سال 2017 بعد از برتری دراماتیک برابر الاهلی عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، قرمزها امیدوار بودند که با پیروزی مقابل الهلال به فینال آسیا برسند اما محرومیت غیرمنتظره مهدی طارمی پیش از دیدار رفت و البته محرومیت عناصر دفاعی پرسپولیس، باعث شد که در شب درخشش عمر خربین مقابل پرسپولیس، الهلال 4 گل به حریفش بزند و سنگین‌ترین شکست پرسپولیس با برانکو ثبت شود. در بازی برگشت هم دو تیم به تساوی 2-2 رضایت دادند.
سه گل دیگر الهلال به پرسپولیس در لیگ قهرمانان هم مربوط به تقابل دو تیم در مرحله گروهی فصل 2012 و 2017 است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید