طرفداری/ پرسپولیس در یک بازی کاملا یک‌طرفه، به الهلال باخت و حذف شد.
پرسپولیس ایران و الهلال عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 3 بر 0 الهلال عربستان به پایان رسید تا آبی‌های عربستان با نمایشی شایسته راهی نیمه نهایی شوند و پرسپولیس در این مرحله با جام خداحافظی کند.
ترکیب پرسپولیس در شروع بازی به شرح زیر بود:
حامد لک، سید جلال حسینی، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی، سعید آقایی، رضا اسدی، میلاد سرلک، مهدی ترابی، امید عالیشاه، وحید امیری، عیسی آل‌کثیر

در این بازی حامد لک گلر پرسپولیس بود، سیدجلال حسینی و فرشاد فرجی در قلب دفاع پرسپولیس حضور داشتند، سیامک نعمتی مدافع راست و سعید آقایی مدافع چپ پرسپولیس بود. رضا اسدی و میلاد سرلک دو هافبک دفاعی پرسپولیس بودند. امید عالیشاه و مهدی ترابی وینگرهای پرسپولیس در این بازی بودند و وحید امیری به همراه عیسی آل کثیر در خط حمله حضور داشتند.
 همانطور که انتظار می رفت و از جو ورزشگاه می شد حدس زد، الهلال بازی را هجومی آغاز کرد تا در همان دقایق ابتدایی موفق به گلزنی شود. پرسپولیس که در 15 دقیقه نخست که الهلال آتشین حمله می کرد جان سالم به در برده بود، برنامه ای برای نگه داشتن بازی و متعادل ساختن آن نداشت. اندک توپ هایی که به زمین الهلال می رفت با بی دقتی سرخ ها خراب می شد و دوباره یک فشار دیگر روی دروازه پرسپولیس ایجاد می شد. این سناریو ادامه داشت تا اینکه الهلال بالاخره در دقیقه 27 توسط سالم الدوساری به گل رسید و یک بر صفر پیش افتاد. این بار مدافعان پرسپولیس و همچنین دو هافبک دفاعی تیم یعنی میلاد سرلک و رضا اسدی عرض دفاع پرسپولیس را نتوانستند به خوبی پوشش بدهند تا یک موقعیت عالی برای دوساری به وجود آید. غیر از آن گومیس و مارگا نیز بارها صاحب توپ شده بودند.

اما پرسپولیس بعد از گل نتوانست در حد تیمی ظاهر شود که نیاز به زدن گل داشته باشد. مشکل اول از بازی سازی بود. قلب تیم پرسپولیس از کار افتاده بود. بازیکنی که بتواند نبض تیم را کنترل کند، به بازی سرعت بدهد و بازی را در مواقع فشار از سوی الهلال به سود پرسپولیس کُند کند، وجود نداشت. جای خالی نوراللهی پر نشده بود و همچنین عدم تحرک از سوی چپ و راست پرسپولیس یک روز خیلی بد را برای مهدی ترابی و امید عالیشاه رقم زد. مهدی ترابی که سراسر بازی قفل شده بود و نتوانست هیچ حرکت مثبتی انجام بدهد و امید عالیشاه نیز که معدود توپ هایی که دریافت می کرد را با لمس توپ های زیاد و لو دادن های مکرر از دست می داد و بیشتر به سود الهلال کار می کرد.
در نیمه دوم روز بد سرخ ها تکمیل شد. دو طرف دفاع پرسپولیس خصوصا سمت راست در بدترین حالت خود قرار داشتند به طوری که الهلال موفق شد دو بار از اتوبان سمت راست دفاع پرسپولیس عبور کند و به گل برسد. هر دو بار نیز پاس های سریع به دهانه دروازه با ضربه نهایی گومیس همراه داشت و مدافعان وسط پرسپولیس در مهار اینمهاجم خطرناک الهلال ناکام بودند.
در ادامه توقع می رفت که یحیی گل محمدی تعویض های هوشمندانه تری داشته باشد اما تعویض هایی که انجام شد نشان از آشفتگی پرسپولیس حتی روی نیمکت داشت.
اما تمام تقصیر شکست را هم نباید روی دوش کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس انداخت. سرخ ها خیلی وقت پیش استارت باختن را زده بودند. اشتباه عجیب مدیریت پرسپولیس در روزهای قبل برای سفر به عربستان و تاخیر سرخ ها در رسیدن به ریاض نقش پررنگی در ناهمانگی و آشفتگی پرسپولیس داشت.
بعضی از مسائل نیز شاید دست پرسپولیس نبود و شرایط اینگونه برای سرخ ها به وجود آمد، همچون حضور امیری و ترابی در اردوی تیم ملی، عدم برگزاری بازی رسمی همچون لیگ و سوپرجام پیش از بازی با الهلال و بسیاری از مسائل دیگر.
در مجموع شکست امشب پرسپولیس، ماحصل مجموعه اتفاقات بود. ضعف بازیکنان، تصمیم های نادرست کادرفنی پیش و میان بازی، عملکرد ضعیف در فصل نقل و انتقالات از سوی مدیریت، میزبانی الهلال و تماشاگران پرشور و در کل وضعیت فوتبال ایران باعث شد که سرخ ها امسال موفق به صعود به نیمه نهایی نشوند.
این بازی یک نمایش کوتاه اما خلاصه و کامل از تفاوت میان وضعیت فوتبال ایران و عربستان بود. عربستانی که  دو تیمش در لیگ قهرمانان به نیمه نهایی رسیده اند و تیم ملی اش مقتدرترین تیم مقدماتی جام جهانی است. در سال های قبل که پرسپولیس به نیمه نهایی و فینال می رفت، از غیرت و عشقی که بازیکنان گذاشتند صحبت می کردیم اما امشب برایمان بیش از گذشته ثابت شد که عشق تنها کافی نیست. به چیزهای بیشتری برای موفقیت نیاز داریم. به برنامه ریزی، مدیریت، امکانات، تصمیم های درست. با عشق و غیرت تنها، نتیجه تا اطلاع ثانوی همین است. 3 بر 0.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید