ورزش 3/ یوفا بالاخره حکم خود را درباره فینال رقابت های یورو صادر کرد.
چندی پیش بود که تیم ملی انگلیس در فینال رقابت‌های یورو و در ورزشگاه ومبلی شهر لندن مقابل ایتالیا قرار گرفت و نهایتاً در ضربات پنالتی کار را به حریف خود واگذار کرد تا سه شیرها یک بار دیگر در کسب یک جام ملی ناکام مانده باشند.

اما دیدار فینال یورو 2020 خالی از حاشیه نبود که یکی از آنها به هواداران تیم ملی انگلیس مربوط می شد؛ جایی که آنها بدون بلیط و بعد از درگیری با پلیس و کارکنان ورزشگاه قصد ورود به استادیوم را داشتند. در واقع یوفا در آن مقطع به دلیل مسائل مربوط به کرونا برخی محدودیت‌ها را در نظر گرفته بود که هواداران انگلیسی آن را نقض کرده و قبل و بعد از بازی دردسر ساز شدند.
بعد از رقم خوردن این اتفاق اتحادیه فوتبال انگلیس این مسئله را کاملاً غیرقابل قبول خواند و بابت اتفاقات رخ داده عذرخواهی کرد اما این برای یوفا کافی نبوده تا از در نظر گرفتن جریمه برای تیم ملی انگلیس و هوادارانش چشم‌پوشی کند.
در همین راستا حالا بعد از گذشت مدتی یوفا حکم خود را درباره آن مسابقه صادر کرده است. بر این اساس تیم ملی انگلیس اولین مسابقه خود در فصل 23-2022 لیگ ملت ها را بدون تماشاگر برگزار خواهد کرد. همچنین یک جلسه محرومیت دیگر برای هواداران انگلیس در نظر گرفته شده که تعلیقی بوده و می تواند تا دو سال فعال شود. این پایان کار نبوده و فدراسیون فوتبال انگلیس به 100 هزار یورو جریمه نقدی نیز محکوم شده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید