باشگاه خبرنگاران/ یک رسانه اسپانیایی ادعا کرد که فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) پیش نویس برگزاری ۲ سالانه جام جهانی را به کنفدراسیون‌های عضو این نهاد فرستاده است.
بر اساس گزارش رادیو اسپانیایی کادنا سر، جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)، به کنفدراسیون‌های عضو این نهاد طرح پیشنهادی برای اصلاح تقویم بین المللی بر اساس برگزاری جام جهانی هر دو سال یکبار از سال ۲۰۲۶، ارسال کرده است.
طبق این پیشنهاد که در اختیار شبکه رادیویی اسپانیا نیز قرار گرفته، بازیکنان به جای ۵۰ روز فعلی ۳۰ روز در  اختیار تیم‌های ملی  خواهند بود.مسابقات انتخابی جام جهانی شامل هفت دور است که زمان تعطیلات رقابت‌های باشگاهی به خاطر بازی‌های تیم‌های ملی را به دو وقفه - در اکتبر و مارس - کاهش می‌دهد. به عنوان یک گزینه دیگر، برنامه‌ای ارائه شده که هر هفت مسابقه در ۲۸ روز، به عنوان مثال، در ماه اکتبر انجام شود.
فیفا همچنین در پیشنهاد خود می‌خواهد به شکایات بازیکنان و باشگاه‌ها در مورد خستگی ناشی از برنامه‌های شلوغ رسیدگی کند. گفته شده است که طبق این تقویم، تعداد بازی‌های تیم‌های ملی تحت حمایت یوفا از ۴۴ مسابقه در دوره ۴ ساله به ۴۳ بازی و مسابقات تیم‌های آمریکای جنوبی از ۳۸ مسابقه به ۳۴ مسابقه کاهش می‌یابد.
در ماه مه، گزارش شد که فیفا امکان برگزاری مسابقات جهانی برای تیم‌های مردان و زنان را با فاصله زمانی هر دو سال یکبار بررسی می‌کند. پیشتر، الکساندر چفرین، رئیس یوفا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی با این پیشنهاد مخالفت کردند اما اینفانتینو روز ۳۰ سپتامبر در اولین اجلاس آنلاین فیفا گفت که برای توسعه فوتبال، لازم است فاصله بین مسابقات بزرگ را کاهش دهیم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید