طرفداری/ سرمربی آرسنال از تصمیماتی که بازیکنان در جریان بازی با استون‌ویلا گرفتند، راضی است.
میکل آرتتا در خصوص پیروزی آرسنال مقابل استون‌ویلا صحبت کرده است.
تیم های آرسنال و استون ویلا در چارچوب هفته نهم لیگ برتر انگلیس به مصاف هم رفتند و این دیدار با نتیجه 3-1 به سود آرسنال تمام شد. میکل آرتتا، سرمربی آرسنال در مصاحبه پس از بازی گفت:
بازی را خوب آغاز کردیم و خوب ادامه دادیم. با جنگندگی به آنها حمله می کردیم و در همه دوئل ها پیروز می شدیم. در مجموع خلاق و خطرناک ظاهر شدیم. به تیمم افتخار می کنم، بازی خیلی خوبی انجام دادیم. این همان بازی است که ما باید ارائه دهیم. در این دست از بازی ها، ما خوب کار می کنیم، متعهد و مشتاقانه بازی می کنیم و در حملاتمان ایده های مشخصی را پی می گیریم. حالا به عنوان یک تیم به هم نزدیک تر شده ایم. بازیکنان خوبی در ترکیب داریم و تصمیمات خوبی هم در زمین اتخاذ شد.
 این عملکرد، همان چیزی است که از بازیکنان جوان دریافت می کنید و همراه با کسب تجربه و بالغ شدن می آید. آنها امشب نشان دادند که می توانند از پس کار بربیایند. کاری که بازیکنان ما امشب انجام دادند واقعا تاثیر برانگیز بود، مخصوصا نمایش نونو (تاوارس). این اولین بازی او به عنوان یار ثابت بود. به خاطر این بازی شجاعانه او را تحسین می کنم. بازی با کریستال پالاس را از ابتدا تماشا کردیم و دیدیم که چگونه آن را آغاز کردیم و چرا در طول بازی، آن استحکام لازم را نداشتیم. امشب آن کارها را درست انجام دادیم. جوان ترین تیم لیگ هستیم و این چیزی است که نمی توانیم تغییرش دهیم. باید بفهمیم که چرا برخی اشتباهات رخ می دهد و آنها را بهبود ببخشیم. 
 تصمیم VAR؟ سیستم کمک داور ویدیویی دقیقه به همین دلیل خوب است. وقتی که داور نمی تواند صحنه ای را ببیند یا تشخیص دهد، VAR آن را برمی گرداند. 
 لاکازت؟ عالی بود، آنطور که او بازی قبل را به پایان رساند، همان لحظه تصمیم گرفتم برای این بازی در ترکیب اصلی قرار بگیرد. لاکا اخیرا دقایق زیادی به میدان نرفته بود و به سختی تمرین کرد. مصدومیت؟ نه، تعویضش به خاطر خستگی بود.  


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید