طرفداری/ پرسپولیس لیگ بیست‌ویکم را با پیروزی آغاز کرد.
پرسپولیس تهران و فولاد خوزستان در هفته نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 3 بر 1 پرسپولیس به پایان رسید.
پرسپولیس با ترکیب زیر وارد میدان شد:
حامد لک، فرشاد فرجی، سید جلال حسینی، مهدی شیری، وحید امیری، رضا اسدی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، مهدی ترابی، امید عالیشاه، مهدی عبدی

حامد لک گلر پرسپولیس در این بازی بود، سیدجلال حسینی و فرشاد فرجی دو مدافع وسط سطخ ها بودند، مهدی شیری دفاع راست بود و وحید امیری در پست دفاع چپ حضور داشت. رضا اسدی و میلاد سرلک هافبک دفاعی های پرسپولیس بودند و جلوتر نیز پهلوان و عالیشاه و ترابی حضور داشتند و مهدی عبدی نیز تنها مهاجم تخصصی سرخ ها بود.
نمایش پرسپولیس در نیمه اول این بازی، چیزی شبیه به بازی با الهلال بود. سرخ ها آشفته در میانه زمین، و ناتوان در ایجاد موقعیت بودند و شاید اگر فولاد نیز مهاجمان و وینگرهای قدرتمند الهلال را داشت، می توانست همچون آن ها دروازه پرسپولیس را باز کند. در خطرناک ترین صحنه نیمه اول، پرسپولیس از جایی ضربه خورد که در بازی با الهلال نیز ضربه خورده بود. پشت دفاع راست پرسپولیس، و فاصله سمت راست محوطه جریمه پرسپولیس بین دفاع راست و مدافع وسط پرسپولیس کاملا خالی شد اما شوت وحید حیدریه از کنار دروازه به بیرون رفت. روی ناهماهنگی مدافع وسط پرسپولیس و دفاع راست این تیم که مهدی شیری بود، موقعتی به وجود آمد که در بازی با الهلال چندین بار به وجود آماده بود اما سالم الدوساری به خوبی از این موقعیت استفاده کرده بود. البته در آن بازی سیامک نعمتی دفاع راست بود و این نشان دهنده این است که هر سیستم پرسپولیس باگ دارد و یحیی باید در این خصوص فکری کند. سرخ ها در میانه زمین هم اشفته بودند و در روزهای پسا نوراللهی هنوز نتواسنتند نسبت به حریف خود در میانه زمین برتری داشته باشند و بازی سازی کنند.

اما در نیمه دوم اوضاع عوض شد. سانتر عالی امید عالیشاه به درون محوطه جریمه و دقیقا پشت محوطه شش قدم، جایی که هم کار گلر در آن منطقه سخت است و هم مدافعان نمی توانند واکنش خوبی داشته باشند، رضا اسدی با یک ضربه سر استادانه گره بازی را گشود.
در ادامه باز هم ارسال ترابی دقیقا به همان نقطه طلایی یک گل دیگر برای پرسپولیس به همراه داشت و این بار هوشمندی حامد پاکدل گل دوم را برای پرسپولیس به همراه داشت. در ادامه فولاد موفق به زدن گل شد اما پرسپولیس رفته رفته بازی را در دست گرفته بود و این گل نتوانست نظم آن ها را به هم بریزد. نتیجه هم این شد که حرکت تیمی عالی سرخ ها و پاس طلایی وحید امیری به عیسی آل کثیر گل سوم را برای پرسپولیس به همراه داشت.
این بازی برای پرسپولیس بسیار مفید بود چرا هم بعضی از نقاط ضعف پرسپولیس نمایان تر شد. همچون ضعف در بازیسازی و ناهماهنگی در دفاع خصوصا سمت راست. همچنین بسیار هم برای سرخ ها مفید بود. رضا اسدی و حامد پاکدل و عیسی آل کثیر با گلزنی در این بازی از زیر فشار بیرون آمدند و با روحیه بهتری کار را ادامه می دهند و همچنین بار دیگر نشان دادند که این تیم می تواند مدعی اصلی قهرمانی باشد و روحیه از دست رفته خود را به دست آوردند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید