ورزش 3/ رابرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بایرن مونیخ در آستانه رسیدن به یک رکورد بزرگ دیگر قرار دارد.
بایرن مونیخ در ادامه روزهای فوق العاده خود در بوندسلیگا امروز با چهار گل هوفنهایم را مغلوب کرده و به سه امتیاز این دیدار نیز دست یافت. رابرت لواندوفسکی در دقیقه 30 و با ضربه ای تماشایی یکی از گل های تیمش را به ثمر رساند و البته بدشانس بود که در یکی دو صحنه دیگر در گلزنی ناکام ماند.
رابرت لواندوفسکی امسال در 26 بازی خود در بوندس لیگا 34 گل به ثمر رسانده و رکورد شخصی جدیدی به نام خود ثبت کرده است. اما فراموش نکنیم تازه در ماه اکتبر قرار داریم و این ستاره لهستانی می تواند در ماه های آتی به رکورد تاریخ فوتبال آلمان نیز دست پیدا کند. رکورد تاریخ آلمان متعلق به گرد مولر، ستاره سابق بایرن مونیخ  است که در سال 1972 موفق به زدن 42 گل در طول یک سال شد. حالا رابرت لواندوفسکی در حدود دو ماه باقیمانده می تواند هشت بار دیگر موفق به گلزنی شده و یک رکورد دیگر بهترین مهاجم تاریخ فوتبال آلمان را نیز از آن خود کند.
رابرت لواندوفسکی فصل گذشته و در رقابت های بوندسلیگا 41 بار موفق به گلزنی شده و بعد از ۴۹ سال رکورد افسانه ‌ای گرد مولر، اسطوره فقید فوتبال آلمان با زدن 40 گل در طول یک فصل را شکست. گرد مولر چند ماه قبل و پس از تحمل سال ها بیماری، درگذشت و شوک بزرگی به فوتبال جهان وارد کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید