ورزش 3/ در اتفاقی عجیب از رقابت‌های لیگ MLS آمریکا، داور مسابقه باعث مصدومیت بازیکن کره‌ای لس‌آنجلس اف سی شد.
نمونه های زیادی برای مصدومیت داوران، از دست دادن تعادل و یا برخورد آنها با بازیکنان تیم ها در مسابقات وجود دارد اما شاید به ندرت پیش آمده باشد که یک داور به صورت ناخواسته باعث مصدومیت یکی از بازیکنان حاضر در زمین شود به نحوی که آن بازیکن از زمین بازی تعویض شود!
کمی باور این موضوع عجیب است اما این اتفاق بامداد امروز در آمریکا رخ داد. در هفته سی و یکم رقابت های MLS آمریکا و در منطقه کنفرانس غرب، تیم فوتبال مینه سوتا در ورزشگاه آلیانز فیلد میزبان لس آنجلس اف. سی بود که این بازی در نهایت با تساوی یک – یک به پایان رسید.
اما این دیدار با حادثه عجیبی همراه بود که مورد توجه رسانه ها و فضای مجازی قرار گرفت. در دقایق پایانی نیمه نخست، ارسال یک توپ به میانه میدان، باعث شد تا بازیکنان دو تیم برای تصاحب آن وارد یک نبرد شوند. از بخت بد روبرت سیبیگا داور آمریکایی، او دقیقا در همان نقطه ای قرار داشت که توپ در حال رسیدن به آنجا بود.
اوسوالدو آلونسو کاپیتان مینه سوتا با یک تکل بلند، برای تصاحب توپ تلاش کرد و از سمت دیگر نیز کیم هوان مون بازیکن لس آنجلس اف. سی برای گرفتن این توپ، به سمت آن هجوم کرد اما این بازیکن کره ای با بدشانسی تمام، در برخورد با داور مسابقه سر به سر شد.
برخورد صورت کیم هوان مون به گونه داور مسابقه، تنها حادثه برای داور بازی نبود چرا که روبرت سیبیگا قاضی میدان روی ادامه تکل اوسوالدو آلونسو تعادلش را از دست داد و روی زمین افتاد تا از سمت هر دو بازیکن مورد برخورد قرار بگیرد. اتفاق عجیبی که سبب شد هر دو بازیکن و داور مسابقه روی زمین بیفتند و بازی برای لحظاتی متوقف شود.
 


پس از این اتفاق، کیم هوان مون به دلیل شدت مصدومیت از ناحیه صورت، قادر به ادامه بازی نبود و از زمین مسابقه بیرون رفت و جایش را به تریستان بلکمون داد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که لس آنجلس با یک گل پیش بود اما در ادامه و در دقیقه 65 اوسوالدو آلونسو کاپیتان مینه سوتا پس از آن برخورد، گل تساوی را به ثمر رساند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید