ورزش 3/ داوید آلابا، ستاره اتریشی رئال مادرید نمایش فوق العاده در الین ال کلاسیکوی خود برابر بارسلونا داشت.
از اواسط فصل گذشته بود که مشخص شد داوید آلابا، مدافع 29 ساله و اتریشی قطعا از بایرن مونیخ جدا خواهد شد و از همان مقطع بود که تیم های بزرگ برای خرید این مدافع چند پسته اقدام کردند. اما در نهایت رئال مادرید بود که با پینی زاهاوی و پدر داوید آلابا به توافق رسیده و زودتر از دیگر رقبا موفق به خرید این بازیکن ارزشمند شد.
داوید آلابا امروز برای اولین بار در ال کلاسیکو برابر بارسلونایی به میدان رفت که از زمان ورود خوان لاپورتا تلاش فراوان و البته نافرجامی برای خرید این بازیکن کرده بود. اما داوید آلابا امروز و در همان دقایق ابتدایی موفق شد با یک ضربه تماشایی و مهرنشدنی به گوشه دروازه، گل اول رئال مادرید را به ثمر رسانده و از عوامل مهم برتری بزرگ این تیم لقب بگیرد.
جالب اینجاست داوید آلابا در هر چهار تقابل در دوران ورزشی خود مقابل بارسلونا به پیروزی رسیده است. او در نیمه نهایی سال 2013 و در لباس بایرن مونیخ به برتری پرگل 0-4 و 0-3 برابر این تیم دست یافت. تابستان سال قبل اگرچه داوید آلابا در دقایق ابتدایی به اشتباه دروازه خودی را گشود، اما بایرن مونیخ نتیجه تاریخی 2-8 را مقابل بارسلونا به ثبت رساند. جالب اینجاست در جریان دو برتری بارسلونا مقابل بایرن مونیخ در نیمه نهایی لیگ قهرمانان در سال 2015، داوید آلابا به علت مصدومیت غایب بود. در مجموع تیم های آلابا در چهار بازی 17 بار به گل رسیده و تنها سه بار دروازه خود را باز شده دیده اند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید