ورزش 3/ فدراسیون فوتبال عراق موفق نشد تا میزبانی دیدارهای باقی مانده خود در مرحله مقدماتی جام جهانی را کسب کند.
فدراسیون فوتبال عراق از مدت ها پیش مذاکراتی را با فدراسیون جهانی فوتبال فیفا آغاز کرد و به دنبال این بود تا 3 دیدار باقی مانده اش در مرحله مقدماتی جام جهانی را در خاک خود و شهر بصره برگزار کند. چرا که پیش از آغاز این رقابت ها، فیفا حکم به برگزاری دیدارهای خانگی عراق در کشور بی طرف داده بود.
طی روزهای گذشته عدنان درجال وزیر ورزش و جوانان عراق که رئیس فدراسیون فوتبال این کشور نیز هست، در حاشیه مسابقه فینال امیر کاپ قطر دیدارهایی را با اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال داشت و امیدوار بود تا رایزنی در این خصوص، کشورش بتواند میزبانی بازی های باقیمانده خود را برعهده بگیرد.
اما فدراسیون فوتبال عراق شب گذشته با اعلام خبری رسمی، از ناکامی این کشور در این زمینه خبر داد. احمد الموسوی سخنگوی رسمی فدراسیون فوتبال عراق در مصاحبه با روزنامه بغداد الیوم گفت: دیدارهای تیم ملی کشورمان در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر 2022 همچنان در دوحه برگزار می شود.
موسوی این موضوع را به دلیل "عدم برگزاری مجمع فیفا قبل از دو بازی بعدی تیم ملی عراق برابر سوریه و کره جنوبی" عنوان کرد. بدین ترتیب دست عراقی ها در کسب میزبانی مرحله مقدماتی جام جهانی کوتاه ماند و آنها ممکن است آخرین دیدار خانگی خود برابر امارات در تاریخ 4 فروردین را در بصره برگزار کنند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید