ایرنا/ ستاره مصری باشگاه لیورپول بدنبال هت‌تریک در دیدار شب‌گذشته(یکشنبه) این تیم مقابل منچستریونایتد، به برترین گلزن آفریقایی تاریخ لیگ برتر انگلیس بدل شد.
«محمد صلاح» هم‌اکنون با ۱۰۶ گل‌زده از «دیدیه دروگبا» مهاجم اسبق باشگاه چلسی و اسطوره تیم ملی ساحل عاج سبقت گرفت.
صلاح در حالی‌که لیورپول ۲ بر صفر در اولدترافورد از یونایتد پیش بود، در دقیقه ۳۸ نخستین گل خود را به ثمر رساند تا از حیث بیشترین گل زده با دروگبا برابر شود و در ادامه نیز در واپسین لحظات نیمه نخست با به ثمر رساندن چهارمین گل تیمش، از مهاجم اسبق ساحل عاجی عبور کرد.
مهاجم فراعنه در دقیقه ۵۰ هت‌تریک خود را تکمیل کرد و علاوه بر این، به نخستین بازیکن تاریخ لیگ جزیره بدل شد که به عنوان عضو یک تیم میهمان در اولدترافورد، مقابل شیاطین سرخ هت‌تریک می‌کند.
صلاح در زمان حضور در چلسی در سال ۲۰۱۴، در جریان ۱۳ بازی یک گل به ثمر رساند اما سایر گل‌های خود را از زمان بازگشت به لیگ جزیره و پیوستن به قرمزهای آنفیلد در سال ۲۰۱۷، به ثمر رسانده است.
مرد مصری در نخستین فصل بازگشت به لیگ جزیره در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ با ثبت رکورد ۳۲ گل کفش طلا را از آن خود کرد و یک سال بعد این عنوان را به طور مشترک دریافت کرد.
صلاح در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به لیورپول کمک کرد تا عنوان قهرمانی لیگ جزیره را برای نخستین بار فتح کرده و به ۳۰ سال حسرت این تیم پایان دهد.
دروگبا که در دو دوره (۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵)، برای چلسی بازی کرد، در دو موقعیت (۲۰۰۶-۲۰۰۷ و ۲۰۰۹-۲۰۱۰) کفش طلا را به خانه برد و چهار باز نیز فاتح لیگ جزیره شد.
صلاح ۲۹ ساله، برای رسیدن به رکورد «آلن شیرِر» ستاره اسبق نیکاسل که با ۲۶۰ گل برترین گلزن تاریخ لیگ جزیره محسوب شده  همچنین تا برابری با رکورد «سرخیو آگوئرو» ستاره سابق باشگاه منچسترسیتی که با ۱۸۴ گل، برترین گلزن غیراروپایی این لیگ به شمار می‌رود، فاصله زیادی دارد.
«سادیو مانه» هم‌تیمی صلاح در لیورپول، با ۱۰۰ گل دومین گلزن برتر آفریقایی لیگ انگلیس محسوب می‌شود.
دیدیه دروگبا به‌تازگی به عنوان «سفیر حسن نیت ورزش و سلامتی» سازمان بهداشت جهانی(WHO) منصوب شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید