خبر ورزشی/ بازیکن اسبق استقلال گفت: دو نیمه متفاوت را از استقلال مقابل ذوب‌آهن دیدیم که مشخص کرد دفاع تیم استقلال تا حدودی شکننده است که این باید مد نظر کادر فنی قرار بگیرد.
تیم استقلال در هفته دوم مسابقات لیگ برتر موفق شد بیرون از خانه تیم ذوب آهن را در ورزشگاه فولادشهر شکست داده و با کسب دومین سه امتیاز جایگاهش را در جمع تیم‌های شش امتیازی تثبیت کند.
صادق ورمزیار کاپیتان اسبق استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره بازی استقلال مقابل ذوب‌آهن اظهاراتی را مطرح کرده است که در زیر می‌خوانید:
مصاف ذوب‌آهن و استقلال را چطور ارزیابی کردید؟
استقلال در این بازی نشان داد پس از برد روبروی هوادار به لحاظ روحی و روانی تیم خوبی را روانه اصفهان کرده بود. اینکه ما در نیمه اول خیلی خوب کار کردیم اتفاق مهمی بود. پرس خوب بازیکنان استقلال باعث شد تا به آنچه که می‌خواستیم برسیم و گل برتری را در نیمه اول بزنیم. اما شرایط در نیمه دوم تغییر کرد.
استقلال در نیمه دوم تدافعی بازی نمی‌کرد؟
تیم ذوب‌آهن در نیمه دوم استقلال را تحت فشار گذاشت و توانست فوتبالش را به مهمانش دیکته کند که البته این اتفاق باعث شد متوجه شویم خط دفاعی استقلال زیر فشار دچار اشتباه می‌شود.
یعنی استقلال خط دفاعی خوبی نداشت؟
اتفاقا بازیکنان دفاع استقلال در چند صحنه به خوبی توانستند دروازه را نجات بدهند. اما این بازی با حریفی که مهاجم و هافبک‌های حرفه ای و درجه یکی نداشت مانند هشداری بود برای استقلال که اگر این خط دفاع جلوی یک تیم با بازیکنان حرفه‌ای قرار بگیرد ممکن است دروازه خود را باز شده ببیند. ما در عمق دفاع تا حدی دچار مشکل بودیم.
ممکن است با حضور روزبه چشمی این ضعف برطرف شود؟
قطعا حضور چشمی در آن منطقه می‌تواند کار ما راحت تر کند و حریف نتواند به راحتی اصطلاحاً درِ اول را باز کند. متاسفانه ما در این بازی می دیدیم که استقلال به جای رد و بدل کردن توپ بین هافبک و خط حمله بیشتر به بازی مستقیم روی می‌آورد و مالکیت بازی در میانه زمین کم بود اما قطعاً با حضور چشمی مالکیت توپ در میانه زمین برای استقلال بیشتر می‌شود. چشمی می‌تواند جلوی خط دفاع حواسش به مدافعان هم باشد
یامگا دو گل زد. او را در این بازی چطور دیدید؟
بازیکن خارجی استقلال در همین اولین حضورش نشان داد بازیکنی است که اصطلاحاً "اعتبار تنه" دارد. تکنیک دارد، قدرت حمل توپ دارد و یک استارتر خوب است که به راحتی با توپ حرکت می‌کرد و بازیکن کناری‌اش را جا می‌گذارد. او در این بازی که روز خوب استقلال بود یک سر و گردن از همه بازیکنان استقلال بهتر ظاهر شد و توانست با وجود مصدومیت دو گل هم بزند.
استقلال در نیمه اول خوب و سریع پاسکاری می‌کرد. اینطور نیست؟
ما در نیمه اول به خوبی با پاسکاری‌ها تیم ذوب‌آهن را تحت فشار گذاشتیم ولی ادامه این بحث در نیمه دوم با مشکل مواجه شد.
این طبیعی نبود؟ به خاطر اینکه ذوب‌آهن می‌خواست به استقلال گل بزند؟
طبیعی بود که ذوب آهن نیمه دوم را هجومی‌تر استارت بزند ولی بازی رو به عقب و مراقبت از یک گل خطرناک است. نتیجه یک بر صفر هر آن ممکن بود تغییر کند. قطعاً استقلال مقابل تیم‌هایی که خط هافبک و حمله قوی‌تری دارند نمی‌تواند با این شرایط دوام بیاورد. شما بازی لیورپول و منچستریونایتد را ببینید. لیورپولی‌ها در خانه منچستر یک گل زدند و برای گلهای دوم تا پنجم عطش بالایی داشتند. اینکه یک نیمه خوب بازی کنید و بعد عقب بکشید آن هم در فوتبال امروز دنیا کار ریسکی و خطرناکی است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید