ورزش 3/ فیفا با درخواست های مکرر فدراسیون فوتبال عراق برای اعطای میزبانی به تیم ملی این کشور در ادامه مسیر رقابت های جام جهانی 2022 مخالفت کرده است. 
تیم ملی عراق هم اکنون در بازی هایی که میزبان است در دوحه ار حریفان پذیرای می کند و دیدار این تیم با ایران هم در دوحه برگزار شد. 
عدنان درجال، وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال عراق در خصوص اینکه چرا میزبانی عراق در بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 از سوی فیفا تایید نمی شود به خبرنگاران گفت: « تصمیم‌گیری درباره بازی در ورزشگاه‌های عراق آسان و ساده نیست. گزارش‌های امنیتی مربوط به عراق مستمر به فیفا می‌رسد و آنها باید تحت چنین شرایطی تصمیم بگیرند. من در نشست‌های متعدد با رئیس فیفا احساس نکردم که عمدی برای محرومیت عراق از میزبانی دیدارهای بین‌المللی ملی و باشگاهی در کار باشد.هیچ هیجان و یا تعارفی در فیفا وجود ندارد. به ویژه اینکه آنها منتظر وضعیت کلی عراق هستند و اطلاعات دقیقی درباره موضوع مورد نظرشان دریافت می‌کنند. در چنین شرایطی تصمیم نهایی درباره محرومیت عراق یا لغو آن اتخاذ می‌شود.»
عراق در گروه A مقدماتی جام جهانی 2022 و تا به اینجا عملکرد خوبی نداشته است و با کسب 3 امتیاز از 4 بازی در رتبه پنجم قرار دارد. فدراسیون فوتبال عراق در تلاش بود با استفاده از امتیاز میزبانی در ادامه مسیر شرایط بهتری را برای تیم ملی این کشور مهیا کند که در نهایت فیفا با برگزاری بازی ها در استادیوم شهر بصره مخالفت کرد و عراقی ها در ادامه مسیر هم باید در دوجه پذیرای حریفان باشند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید