تسنیم/ مدیر پیشین تیم ملی فوتبال عراق دلایل کنار گذاشته شدن ناگهانی‌اش از این سمت را بیان کرد.
باسیل کورکیس درباره دلایل اخراجش از تیم ملی فوتبال عراق به خبرگزاری شفق نیوز این کشور گفت: از نحوه اخراجم توسط مدیریت جدید فدراسیون فوتبال عراق شگفت‌زده شدم. با صداقت در تیم ملی فوتبال عراق کار کردم اما نحوه اخراجم خصمانه بود.
مدیر پیشین تیم ملی فوتبال عراق افزود: اگر جلسه‌ای برگزار می‌شد و به طور محترمانه‌ای از من پرسش می‌کردند و سپس تصمیم به اخراجم می‌گرفتند بهتر بود. شایسته این گونه اخراج نبودم. این کار فدراسیون فوتبال عراق قلب مرا به درد آورد و از نظر روحی آسیب دیدم. کسی که مرا از تیم ملی فوتبال عراق اخراج کرد همکار و دوست دیروز من یعنی عدنان درجال، رئیس کنونی فدراسیون فوتبال عراق است.
باسیل کورکیس با تکذیب این خبر که یونس محمود، نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست جدید تیم ملی عراق پشت پرده اخراجش قرار دارد، اظهار داشت: دلیل اخراج مشاجره لفظی من و درجال بود. دیک ادووکات (سرمربی عراق) از من خواست تا با آنالیزور هلندی برای کار در تیم ملی فوتبال عراق قرارداد امضا شود. من هم بیوگرافی و رزومه او را به فدراسیون فوتبال عراق انتقال دادم اما به آن توجهی نشد. سپس ادووکات از درجال درباره این موضوع پرسید که به چه نتیجه‌ای رسیدند و دلیل بی‌توجهی‌شان چیست. درجال خشمگین شد و با آمدن به سمت من شروع به فریاد کرد. اینجا بود که برای حفظ احترام و سابقه ورزشی‌ام باید کارم را به پایان می‌رساندم.
وی عنوان کرد: اتهام مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر دخالتم در دعوت بازیکنان تیم ملی فوتبال عراق درست نیست و می‌خواستند تصویر مخدوشی از من ارائه دهند. دعوت و کنار گذاشته شدن بازیکن در حیطه من نیست و مربی باید تصمیم بگیرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید