طرفداری/ پرسپولیس برد اما بی‌شک این سوال در ذهن یحیی گل‌محمدی پررنگ‌تر از همیشه شد که بهترین پست برای وحید امیری کجاست؟
پرسپولیس و نساجی در دومین هفته رقابت‌های لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 2 بر 1 پرسپولیس به پایان رسید.
پرسپولیس در این بازی با ترکیب زیر وارد میدان شد:
حامد لک، سید جلال حسینی، فرشاد فرجی، مهدی شیری، وحید امیری، میلاد سرلک، رضا اسدی، مهدی ترابی، امید عالیشاه، عیسی آل‌کثیر و مهدی عبدی
در این بازی مثل همیشه حامد لک درون دروازه پرسپولیس ایستاده بود، سیدجلال حسینی به همراه فرشاد فرجی در قلب دفاع سرخ ها بودند، مهدی شیری دفاع راست و وحید امیری مدافع چپ پرسپولیس بود. میلاد سرلک به همراه رضا اسدی هافبک دفاعی های پرسپولیس بودند، مهدی ترابی وینگر چپ و امید عالیشاه وینگر راست پرسپولیس بودند و در نهایت هم عیسی آل کثیر به همراه مهدی عبدی در نوک حمله حضور داشتند.
پرسپولیس در نیمه اول این بازی نسبت به نیمه اول بازی با فولاد خوزستان بهتر کار کرد. سرخ ها موقعیت هایی برای گلزنی داشتند که در نهایت در دقیقه 43 مهدی عبدی موفق شد قفل دروازه نساجی را بکشند و گل نخست را به ثمر برساند.
نکته جالب این گل، نقش پررنگ وحید امیری بود. وحید امیری که در بازی هفته گذشته برابر فولاد خوزستان یک پاس در عمق عالی برای عیسی آل کثیر فرستاد و او را در موقعیت گلزنی قرار داد، در این بازی نیز به همان شکل یک پاس عالی برای مهدی عبدی ارسال کرد که مهدی عبدی با یک ضربه بتواند دروازه نساجی را باز کند.
وحید امیری یک بار دیگر نشان داد که چقدر می تواند در خطوط جلوتر برای پرسپولیس موثرتر باشد و حضورش در دفاع راست، تنها باعث می شود که پرسپولیس نتواند از قدرت هجومی او به خوبی استفاده کند.
در نیمه دوم بازی نساجی به سرعت گلزنی کرد و به سرخ ها شوک وارد شد. نساجی از سمت چپ دفاع پرسپولیس حمله کرد، جایی که وحید امیری باید پوشش می داد و نبود و سیدجلال حسینی که باید جلوی دروازه توپ ارسالی را دفع می کرد به ناچار در سمت چپ بود.
همین ها باعث شد تا یحیی گل محمدی دو تعویض خوب داشته باشد. سیامک نعمتی به جای مهدی شیری به بازی آمد تا با سانترها و سرعت خوبش سمت راست پرسپولیس را در حمله راه بیاندازد و همچنین سعید آقایی در پست دفاع چپ قرار گرفت تا هم در دفاع موثر باشد و هم سانترهای خوب خود را از سمت چپ ارسال کند و وحید امیری نیز به جای امید عالیشاه به سمت راست پرسپولیس رفت تا از قدرت هجومی او و تفکر خلاقش استفاده کند و پرسپولیس را راه بیاندازد.
این تعویض روی گل دوم پرسپولیس به خوبی خود را نشان داد. پاس عالی سیدجلال حسینی با فضاسازی عالی امیری برای نعمتی همراه شد، سرعت بالای نعمتی و در نهایت پاس او که با حرکت دیدنی مهدی عبدی به گل دوم پرسپولیس تبدیل شد.
در مجموع پرسپولیس نسبت به بازی با فولاد، هماهنگی بیشتری داشت خصوصا در خطوط جلوتر. رضا اسدی هنوز به نظر می رسد سردرگم است و نتوانسته است وظایف خود را درک کند. شاید در بازی های آینده کمال کامیابی نیا بتواند در کنار سرلک جان بیشتری به خط هافبک پرسپولیس بدهد. مهدی عبدی که در هفته نخست موفق به گلزنی نشده بود، در این هفته دو گل زد و فشارها را از روی خود برداشت. حالا دومین هفته لیگ است و هر سه مهاجم پرسپولیس گلزنی کرده اند. چیزی که در فصل گذشته شاهد آن نبودیم. بی شک حالا پرسپولیس با فشار کمتر و روحیه بهتری می تواند گلزنی کند. اما مثبت ترین اتفاق این بازی شاد تعویض هایی یحیی بود. جایی که سرمربی پرسپولیس فهمید وحید امیری هرچه به دروازه نزدیک باشد می تواند بهتر عمل کند، سعید آقایی می تواند در دفاع چپ گزینه بهتری نسبت به امیری باشد و سیامک نعمتی نیز چقدر می تواند سمت راست را نسبت به شیری فعال تر کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید