ورزش 3/ ژاوی، سرمربی اسپانیایی السد رکوردی تاریخی را روی نیمکت این تیم ثبت کرده است.
روند درخشان السد در لیگ قطر ادامه دارد و این تیم این هفته نیز به برتری 3-1 مقابل تیم ام صلال دست یافت. آخرین پیروزی به السد اجازه داد تا رکورد قابل توجهی را به نام خود ثبت کنند. حالا این تیم قطر اکنون در 34 بازی متوالی خود در لیگ ستارگان زیر نظر ستاره سابق بارسلونا شکست نخورده و روزهایی فوق العاده را سپری می کند. البته علیرغم سرمایه گذاری قابل توجه، ژاوی هنوز در لیگ قهرمانان آسیا به موفقیتی دست نیافته است.
این در حالیست که شرایط برای رونالد کومان روی نیمکت بارسلونا نامشخص بوده و هر لحظه امکان برکناری این سرمربی هلندی وجود دارد. در صورت رخ دادن این اتفاق، مدت هاست از ژاوی به عنوان جدی ترین گزینه جانشینی نام برده می شود. حتی به نظر می رسد بندی در قرارداد ژاوی با السد وجود دارد که در صورت رسیدن پیشنهادی از بارسلونا، این سرمربی جوان می تواند قطر را به مقصد خانه ترک کند.
اگرچه ژاوی  هنوز تجربه ای در سطح اول فوتبال اروپا در عصه مربیگری نداشته، اما سبک بازی السد و عملکرد هجومی این تیم هواداران بارسلونا را به آینده این سرمربی امیدوار ساخته است. ژاوی که تاکنون هفت عنوان قهرمانی با السد کسب کرده، در جدول فعلی لیگ قطر در این فصل نیز پیشتاز بوده و بخت اول کسب عنوان قهرمانی به شمار می آید. در مجموع تا به حال ژاوی 93 بازی هدایت تیم قطری را برعهده داشت و 63 پیروزی، 14 تساوی و 16 شکست حاصل کار این سرمربی اسپانیایی بوده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید