طرفداری/ نساجی در ترکیب خود مقابل پرسپولیس از 6 بازیکن با سن 24 و کمتر استفاده کرد.
در چارچوب هفته دوم لیگ برتر پرسپولیس توانست در ورزشگاه آزادی 2-1 از سد نساجی عبور کند. پرسپولیس با این پیروزی سخت توانست همراه با سپاهان، استقلال و گل گهر 6 امتیازی شود.
نساجی در بازی امروز (چهارشنبه 5 آبان) ورزشگاه آزادی، کار پرسپولیس برای پیروزی را بسیار سخت کرد. نساجی که فصل گذشته یکی از کاندیداهای اصلی سقوط بود با حضور ساکت الهامی در قائمشهر متحول شد و توانست همراه به پرسپولیس، سپاهان و استقلال جزو چهار تیم برتر لیگ از نظر امتیاز گیری باشد. حالا تیمی که در هفته های پایانی توانست جشن بقا در لیگ برتر بگیرد، یک عملکرد پایاپای با پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی به نمایش می گذارد.
شاید حتی تیم های بزرگ تر و پرمهره لیگ در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس فکر یک امتیاز باشند و تمرکز خود را روی کارهای دفاعی بگذارند. ممکن است برخی تیم ها در خانه خود هم همین استراتژی دفاع و کسب یک امتیاز را در دستور کار قرار دهند. اما نساجی امشب در آزادی یک فوتبال جسورانه و زیبا را به نمایش گذاشت. شاگردان ساکت الهامی از همان لحظات اولیه بازی پرس در نیمه زمین پرسپولیس را در دستور کار قرار دادند. همچنین در بسیاری از دقایق کنترل توپ و میدان را در اختیار داشتند و با پاس های تک ضرب و روی زمین به دروازه پرسپولیس نزدیک می شدند. اگر هر دو گل پرسپولیس را تماشا کنید می بینید که این دو گل روی فرار از پرس و ضدحمله به دست آمد و نساجی به هیچ وجه برنامه ای برای دفاع مطلق نداشت.
اما اوج کار فشار 15 دقیقه پایانی نساجی روی دروازه پرسپولیس بود. قائمشهری ها با حداکثر نفرات در نیمه زمین پرسپولیس حضور داشتند و تیم یحیی گل محمدی با فشاری مواجه شد که کمتر سراغ داریم در ورزشگاه آزادی تجربه اش کند. حتی در دقایق پایانی علیرضا حقیقی نیز جلو آمد تا جذابیت و هیجان این لحظات دوچندان شود.
نکته دیگر حضور 6 بازیکن با 24 سال سن و کمتر در ترکیب نساجی بود. از 15 بازیکنی که امروز در ترکیب نساجی به میدان رفتند، امیرمهدی جانملکی، رضا جعفری، محمد قربانی، عرفان گل محمدی، جواد مولایی و سعید قلی بیگی بازیکنان جوان و زیر 25 سال نساجی بودند.
نساجی شاید می توانست با اتخاذ تاکتیک دفاعی و بدون ریسک مقابل قهرمان 5 دوره اخیر لیگ برتر به یک امتیاز بازی دست پیدا کند. استراتژی ای که بسیاری تیم ها مقابل پرسپولیس یا دیگر تیم های قدرتمند به سراغش می روند و هیچ ایرادی هم به آن وارد نیست. اما نساجی امروز یک فوتبال زیبا و تماشاگر پسند به نمایش گذاشت. درست است که پرسپولیس سه امتیاز را سخت به دست آورد اما مطمئنا هواداران تیم از بازی و هیجانش لذت برده اند.
در پایان خوب است صحبت های سرمربی (ساکت الهامی) و مربی نساجی (مصطفی صداقت) را مرور کنیم. مصطفی صداقت در میکسدزون آزادی درباره بازی گفت:
 تیم ها باید به نساجی به عنوان یک تیم با کیفیت نگاه کنند و وقتی با نساجی بازی دارند آماده یک روز سخت باشند. تا آخرین لحظه تلاشمان این بود پرسپولیس را تحت فشار قرار دهیم اما متاسفانه به هدف مان که برد در این بازی بود، نرسیدیم. امیدواریم این نمایش و کیفیت را ادامه دهیم و هواداران نساجی این بازی را از ما قبول کنند.
او همچنین در مورد مشکل چمن ورزشگاه ساری اضافه کرد:
تیم ما امروز روی یک زمین صاف و استاندارد بازی می کرد و شما کیفیت و سرعت بازی ما را تماشا کردید. متاسفانه این شرایط را در ساری نداریم. قول دادند تا یک هفته دیگر کیفیت زمین ساری بهتر می شود اما من بعید می دانم به کیفیتی برسد که تیم ما بتواند این بازی تک ضرب دو ضربی که دلش می خواهد را روی زمین بازی کند.
ساکت الهامی نیز وقتی با سوال خبرنگار در مورد حضور چند بازیکن جوان در ترکیب نساجی مواجه شد گفت فکر می کنم 5 بازیکن زیر 23 سال ما که امروز در ترکیب بودند، اولین بار در آزادی بازی کردند. او همچنین در مورد نساجی گفت:
 دوست دارم تیمی باشیم که مردم به ما احترام بگذارند. نمی دانم امروز به این هدف رسیدیم یا نه اما مطمئنا روز به روز بهتر می شویم.
با وجود اینکه چند صحنه داوری در بازی جنجالی شد، ساکت الهامی از عملکرد تیم داوری نیز تشکر کرد و نشان داد به هیچ وجه نمی خواهد خود و تیمش درگیر حاشیه شوند: 
 من جز در یک صحنه به داور اعتراضی نداشتم و آن هم فشار بازی است و پیش می آید در دقایق پایانی بازی. فکر می کنم آقای عرب براقی و تیم شان خوب سوت زدند. آنها هم مثل ما هستند، همانطور که من می گویم اشتباه کردیم شاید آنها هم اشتباه کنند. خسته نباشید می گویم به تیم داوری و امیدوارم موفق باشند. زحمات داورها را دیده ام و امیدوارم در ادامه راه موفق باشند. من هم جز همان صحنه اعتراضی نکردم.
همین صحبت های کادر فنی هم مهر تاییدی است بر عملکردی که از این تیم در ورزشگاه آزادی دیدیم. هرچه تیم های بیشتری از لیگ به دنبال فوتبال زیبا و بی حاشیه باشند مطمئنا لیگ برتر ما زیبا خواهد شد. 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید