فارس/ ژاوی هرناندز در شرایطی یکی از گزینه‌های اصلی هدایت بارسلونا از دید رسانه‌های اسپانیایی است، که در دوران بازیگری افتخارات فراوانی را بدست آورده است.
شب گذشته بارسلونا در مادرید میهمان رایووایکانو بود و با نتیجه یک بر صفر در شهر مادرید شکست خورد.
این بازی آخرین حضور رونالدو کومان بر روی نیمکت آبی اناری ها بود و در نهایت این سرمربی هلندی با حکم اخراج خود چند ساعت بعد از این دیدار روبرو شد.
پس از این اتفاق گمانه زنی برای جایگزینی کومان در بارسا توسط رسانه ها صورت گرفت و ژاوی هرناندز مانند چند سال گذشته باز هم در اولویت رسانه های اسپانیایی قرار گرفت.
سرمربی السد قطر که تجربه مربیگری خارج از لیگ ستارگان قطر و رقابت های آسیایی در کارنامه خود ندارد، در دوران نه چندان دور بازیگری اش در بارسا بسیار درخشان ظاهر می شد و یکی از ارکان پیشرفت تیم آن زمان پپ گواردیولا به شمار می رفت.
با ای حال باید دید در صورت حضور ژاوی در این مقطع زمانی که بارسا یکی از ضعیف ترین دوران خود را سپری می کند، می تواند کارساز باشد یا که خیر. آیا او می تواند راه گواردیولا را بپیماید یا سرنوشت دیگری در انتظار اسطوره بارسا خواهد بود.
به بهانه حضور احتمالی او در اردوگاه کاتالان عمکلرد او به تصویر کشیده شده است.
وی در دوران بازیگری در بارسلونا موفق به کسب 27 جام قهرمانی شد.
4 قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، 8 جام قهرمانی لالیگا، 2 جام باشگاه های جهان و ... گوشه از افتخارات این ستاره اثرگذار و کاپیتان سابق بارسا است.
وی در مجموع 767 بازی برای بارسا انجام داد و 85 گل به ثمر رساند و 185 پاس گل هم مهیا کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید