باشگاه خبرنگاران/ نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: ما معلم اخلاقی به نام آقا تختی داریم و چه بخواهیم یا نخواهیم همیشه کشتی را با نام جهان پهلوان تختی می‌شناسند.
حمید سوریان دارنده یک مدال طلای المپیک و ۶ مدال طلای جهان و نایب رئیس فدراسیون کشتی در جمع فرنگی کاران و مربیان سازنده آن‌ها در اردوی بسترسازی تیم ملی کشتی در خانه کشتی شهید صدرزاده گفت: من اولین صحبت و خواهشی که باید برای شما داشته باشم این است که شما به یک ورزشی قدم گذاشتید به نام کشتی که ورزش ملی ما و ورزش پهلوانی است.
وی تأکید کرد: هر موقع صحبت از کشتی می‌شود خصیصه‌های اخلاقی و رفتاری به دنبال آن می‌آید و ما معلم اخلاقی به نام جهان پهلوان تختی داریم. بخواهیم یا نخواهیم همیشه کشتی را با نام جهان پهلوان تختی می‌شناسند.
سوریان اظهار داشت: من از نونهالی تمرینات را پیگیری می‌کردم و این را به جرأت به شما می‌گویم اگر فیلم المپیک ۲۰۱۲ لندن من را برای شما نمایش دهند اگر کشتی هایم شبیه همدیگر و آن چیزی که در نونهالی یاد نگرفته بودم نبود هر چه خواستید بگویید.
وی ادامه داد: فقط اتفاقی که در کشتی من افتاد این بود که حرکاتم تکمیل‌تر شده بود. من از همان اول بارانداز را به همان شکلی می‌زدم که در المپیک زدم، اما با نظر مربیان برای تکمیل آن در زمان بارانداز زدن گوشم را می‌خواباندم.
دارنده مدال طلای المپیک در پایان خاطرنشان کرد گفت: الان موقع یاد گرفتن است، و شما دغدغه‌ای به جز کشتی نباید داشته باشید. مهم این است که امروز شما در تمرینی که انجام می‌دهید از اجرای فن ترس نداشته باشید و مرور فن و تمرین خوب انجام دهید. حتی چه ایراد دارد که الان در سن نونهالان هستید کمر در کمر کار کنید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید