ورزش 3/ ستاره دانمارکی رویای بازنشسته شده در میلان را در سر دارد.
شب گذشته سیمون کیائر مدافع باتجربه و دانمارکی روسونری قرارداد خود را با باشگاه میلان تا ژوئن سال 2024 تمدید کرد.
او در یک سال اخیر عملکرد قابل توجهی در ترکیب میلان داشته و تبدیل به بازیکن محبوبی در ترکیب این تیم شده است.  این مدافع میانی و 32 ساله که در ژانویه 2020 راهی میلان شد، تنها تا پایان این فصل با روسونری قرارداد داشت و مدیران میلان خبر از تمدید قرارداد دو ساله با سیمون کیائر دادند. مدافع سابق تیم هایی چون آتالانتا و پالرمو در این مدت 66 بازی با پیراهن روسونری انجام داده و یک گل نیز به ثمر رسانده است.
کیائر در گفت و گو با میلان تی وی و در واکنش به تمدید قراردادش گفت:« می خواهم فوتبالم را در میلان به پایان برسانم، نه در سال 2024 چون هنوز جوان هستم اما می خواهم اینجا بازنشسته شوم. البته در فوتبال نباید به آینده طولانی مدت فکر کنیم و در زمان حال زندگی می کنم. میلان با توجه به تاریخچه اش و مدافعان بزرگی که اینجا بازی کرده اند، همیشه برای من بهترین باشگاه دنیا بوده است. بودن در میلان رویایی است که هر روز در حال تجربه و زندگی کردن آن هستم. من آماده ام تا تمام توانم را برای میلان بگذارم. تا 2024 تمدید کرده ام و امیدوارم پیش از این که از این باشگاه بروم، چیزی در میلان ببرم.»
اوج کار سیمون کیائر را باید دیدار دانمارک برابر فنلاند در رقابت های یورو 2020 دانست. کریستین اریکسن هافبک تیم ملی دانمارک در اواخر نیمه اول دچار حمله قلبی شد و سیمون کیائر نقش مهمی در نجات یافتن هموطن خود از مرگ ایفا کرد. نشریه فرانس فوتبال  نام سیمون کیائر را در بین لیست 30 نامزد بهترین بازیکن سال جای داده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید