نماد آخرین خبر

آینده پرسپولیس، گروگان فراکسیون ورزش مجلس

منبع
فرهيختگان
بروزرسانی
آینده پرسپولیس، گروگان فراکسیون ورزش مجلس

فرهیختگان/ دخالت مجلس در معرفی اعضای هیات‌مدیره سرخابی‌ها در تاریخ جریان داشته و به نظر می‌رسد ادامه‌دار باشد.

اوایل سال 93 بود یک نماینده مجلس به وزارت ورزش رفت و طبق نوشته رسانه‌های آن زمان، در دفتر گودرزی داد و بیداد راه انداخت تا در هیات‌مدیره استقلال حضور داشته باشد. همان روزها کاظم جلالی، نماینده مجلس در گفت‌وگویی عجیب عنوان کرد که فشار عجیبی روی وزارت ورزش و جوانان از سوی مجلس وجود دارد تا افراد مختلف در هیات‌مدیره استقلال و پرسپولیس منصوب شوند.
پیش از آن هم البته زمزمه‌هایی درباره تلاش برخی نمایندگان مجلس برای حضور در هیات‌مدیره سرخابی‌ها مطرح شده بود که مدرک موثقی برای آن وجود ندارد اما به هر حال نمایندگان مجلس به‌خوبی می‌دانند که عضویت در یکی از این دو باشگاه می‌تواند به افزایش محبوبیت و البته شناخت آنها نزد مردم کمک شایانی کند. در طول سال‌های گذشته تغییرات در اعضای هیات‌مدیره استقلال و پرسپولیس به‌قدری زیاد بوده که شاید نتوان هیچ تاریخچه‌ای از آن ذکر کرد.
درواقع احتمالا هیچ مورخی نمی‌تواند تمام اعضای هیات‌مدیره سرخابی‌ها را طی 20 سال گذشته ذکر کند یا دست‌کم نام‌ها آنقدر زیاد هستند که ذکر کردن آنها پروژه‌ای زمان‌بر خواهد بود اما بی‌شک در سال‌های گذشته افراد بسیاری بوده‌اند که همزمان با عضویت در هیات‌مدیره این دو تیم، نماینده مردم در مجلس هم بوده‌اند اما کمتر گزینه‌ای را می‌توان ذکر کرد که از این طریق به محبوبیت رسیده یا توانسته باشد از ارتباطات خود در مجلس به نفع باشگاه تحت مدیریتش استفاده کند. به هر ترتیب دخالت مجلس در معرفی اعضای هیات‌مدیره سرخابی‌ها در تاریخ جریان داشته و به نظر می‌رسد ادامه‌دار باشد.
نمایندگان مشورت می‌خواهند
با وجود آنکه بیش از 40 روز از مدیرعاملی مصطفی آجورلو در استقلال می‌گذرد اما پرسپولیس کماکان روزهای سردرگمی عجیبی را تجربه می‌کند. این تیم پس از جدایی جعفر سمیعی، هنوز مدیرعامل جدید خود را نشناخته است و یحیی گل‌محمدی نیز نمی‌تواند بازیکنان مدنظرش را به خدمت بگیرد. از سوی دیگر تلاش‌ها برای معرفی یک مدیر به وزارت ورزش و جوانان ادامه دارد و افراد مختلف در حوزه‌های مختلف به‌دنبال معرفی مدیران مدنظر خود برای حضور در باشگاه پرسپولیس هستند.
همان‌طور که پیش‌تر هم نوشتیم، بلبشوی عجیبی در وزارت ورزش در این رابطه وجود دارد و به نظر می‌رسد فشارها روی حمید سجادی روزبه‌روز درحال افزایش است. البته این فشار در روزهای اخیر از سوی هواداران هم بیشتر شده؛ با توجه به تلاش‌های صدری در ایجاد رابطه صمیمانه با هواداران که او را مجبور می‌کند در یک روز از لایو اینستاگرام به کلاب‌هاوس برود و پاسخ هواداران را بدهد. در این‌باره البته شایعات حیرت‌انگیزی هم به گوش می‌رسد که می‌تواند هواداران پرسپولیس را حسابی عصبانی کند. براساس شنیده‌های «فرهیختگان» ظاهرا برخی اعضای فراکسیون ورزش برای معرفی گزینه‌های مدنظرشان به وزارت ورزش فشار آورده و از سجادی خواسته‌اند حالا که تکلیف باشگاه استقلال را خودش مشخص کرده باید اجازه بدهد فراکسیون ورزش اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل پرسپولیس را مشخص کنند.
فراموش نکنید که این روزها سجادی به‌دلیل گاف فدراسیون فوتبال در امضای قرارداد با یک شرکت VAR که مدیری اسراییلی داشت، تحت فشار شدیدی قرار دارد و مقاومت‌های او تا جایی ادامه خواهد داشت. در این‌باره شنیده‌ایم کشمکش‌ها در انتخاب مدیرعامل جدید پرسپولیس تا جایی ادامه پیدا کرده که سجادی انتخاب مدیرعامل جدید را به تعویق انداخته و حاضر به معرفی گزینه مدنظر برخی اعضای فراکسیون ورزش مجلس نیست. پیگیری‌های «فرهیختگان» از نمایندگان مجلس البته نشان می‌دهد برخی اعضای فراکسیون ورزش به سجادی پیام داده‌اند که با توجه به اهمیت موضوع مدیرعاملی در باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، حتما با آنها مشورت‌هایی انجام شود تا گزینه مناسبی انتخاب شود.
یک دردسر بزرگ در انتظار پرسپولیس
روزهای بلاتکلیفی پرسپولیسی‌ها کماکان ادامه دارد. چند پیشکسوت این تیم هم در این مدت اعتراضاتی انجام داده‌اند اما برخی از آنها به‌دلیل آنکه هنوز تکلیف مدیریت باشگاه مشخص نیست، ترجیح داده‌اند سکوت کنند. اختلافات درونی در باشگاه پرسپولیس هم در روزهای اخیر آغاز شده و برخی موافقان صدری علیه مخالفان او موضع‌هایی گرفته‌اند.
مجید صدری کماکان تلاش می‌کند بدهی‌های پرسپولیس را پرداخت کند و این تیم را از حذف شدن از آسیا نجات دهد. اتفاقی که میخی بر تابوت مدیریت او در باشگاه پرسپولیس خواهد بود. صدری به‌خوبی می‌داند که برای همراه کردن هواداران پرسپولیس با خود، راهی جز تامین منابع مالی ندارد. او این روزها از همه طریق تلاش می‌کند پول به پرسپولیس بیاورد اما شاید نمی‌داند که تامین این بدهی‌ها برای مدیرعامل بعدی سرخ‌پوشان دردسرهای عظیمی ایجاد خواهد کرد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره