logo

برای مهدی قایدی؛ الان راضی هستی؟

منبع
دنياي اقتصاد
بروزرسانی
برای مهدی قایدی؛ الان راضی هستی؟

دنیای اقتصاد/ الاهلی در مسابقات این هفته لیگ امارات به مصاف العین رفت و به تساوی یک-یک دست یافت. در این مسابقه احمد نوراللهی در ترکیب اصلی الاهلی قرار گرفته بود، اما دیگر بازیکن ایرانی این تیم یعنی مهدی قایدی صرفا در ۲۰ دقیقه پایانی به عنوان بازیکن جانشین فرصت حضور در میدان را به دست آورد.

قایدی در این مدت تکاپوی قابل توجهی داشت، اما موفق به گلزنی نشد تا بعد از هفت مسابقه، همچنان تنها در یک بازی موفق به زدن گل شده باشد. تنها توفیق قایدی در گشودن دروازه رقبا به همان بازی با الشارجه مربوط می‌شود که مهدی نیمه دوم به زمین رفت و با دبلش، در کانون توجهات قرار گرفت. آن زمان مدت‌ها به مهاجم ایرانی پرداخته شد و رسانه‌ها در امارات کلی درباره او مطلب تحسین‌آمیز نوشتند، اما الان هفته‌هاست دیگر خبری از گلزنی قایدی نیست و عجیب اینکه او بعضا حتی در ترکیب اصلی هم به میدان نمی‌رود.
همان‌طور که قضاوت درباره قایدی بعد از آن دو گل خیلی زود بود، الان هم زود است که درباره افت یا ناکامی این بازیکن حرف بزنیم. اصل سخن اما چیز دیگری است؛ اینکه شاید اگر قایدی در ایران می‌ماند و همچنان برای استقلال بازی می‌کرد، اتفاق بهتری برای او رخ می‌داد. واقعا یک فصل دیگر حضور در استقلال، از نظر فنی بدتر از بازی برای تیمی مثل الاهلی بود؟ اصلا به فرض ضرورت جدایی، آیا پیوستن این بازیکن به تیمی در لیگ‌های اروپایی نمی‌توانست یک اتفاق بهتر باشد؟ در آن صورت قایدی از همین فرصت برای تقویت بار فنی و فیزیکی و تثبیت جایگاهش در فوتبال اروپا سود می‌برد. اگر قرار به ۲۰ دقیقه بازی بود، حتما چنین حضوری در قاره سبز می‌توانست ارزنده‌تر از تجربه مشابه در حاشیه خلیج‌فارس باشد. هرچند همچنان منتظریم تا در همین امارات هم اتفاقات بهتری برای قایدی رخ بدهد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره