نماد آخرین خبر

سرگیجه حذف از آسیا ادامه دارد/ تایید پرسپولیس و تکذیب فدراسیون

منبع
مهر
بروزرسانی
سرگیجه حذف از آسیا ادامه دارد/ تایید پرسپولیس و تکذیب فدراسیون

مهر/ باشگاه پرسپولیس در حالی به طور رسمی و قطعی اعلام کرده است مجوز حرفه ای این باشگاه برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا صادر شده که برخی مسئولان فدراسیون فوتبال این خبر را تایید نمی‌کنند.

سالهاست باشگاه های فوتبال ایران برای این که بتوانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بگیرند واقعیت ها را به کنفدراسیون آسیا نمی گویند. با این حال در دوره های گذشته توانستند رضایت این نهاد قاره ای برای حضور در لیگ قهرمانان را بگیرند اما برای فصل آینده کار پیچیده شده است.
از مدتها قبل عنوان شده بود که نمایندگان ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان برای حضور در این مسابقات باید مجوز حرفه ای را دریافت کنند اما با وجود تلاشی که از سوی آنها خصوصا دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صورت گرفت، کمیته صدور مجوز حرفه ای مدارک این دو باشگاه را تایید نکرد.
در شرایطی که هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد حذف دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از فصل آینده لیگ قهرمانان اعلام رسمی و قطعی نکرده است اما برخی مسئولان فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار مهر از حذف این دو باشگاه خبر دادند و تاکید کردند که تنها سه تیم از فوتبال ایران جواز حرفه ای دریافت کرده است.
با وجود این که بدهی های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پا بر جاست و پرونده های این دو باشگاه نیز همچنان باز است، اما باشگاه پرسپولیس پس از نشست صبح امروز یکشنبه مسئولان سرخابی با وزیر ورزش اعلام کرد که مجوز حرفه ای باشگاه پرسپولیس صادر شده است!
باشگاه پرسپولیس در حالی چنین ادعایی را مطرح کرده است که هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور رسمی در مورد حذف شدن یا نشدن باشگاه های ایرانی اعلام رسمی نکرده است. حالا چطور باشگاه پرسپولیس این ادعا را مطرح کرده مشخص نیست!
به نظر می رسد نشستی که صبح امروز مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد در اعلام خبر باشگاه پرسپولیس تاثیرگذار بوده است.
در این میان ممکن است مجوز حرفه ای سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به روش سالهای گذشته که پنهان کردن مشکلات و بدهی ها از چشم کنفدراسیون فوتبال آسیا بود صادر شود و ممکن هم هست این خبر باشگاه پرسپولیس برای آرام کردن افکار عمومی باشد.
برای قطعی شدن این خبر باید تا اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا صبر کرد اما آنچه واقعیت دارد این است که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس درگیری پرونده های مالی سنگینی هستند که با وجود آنها نباید این مجوز صادر شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره