میزان/ فدراسیون دوچرخه‌سواری برای کاهش هزینه‌های جاری خود دستور ترک کار ۶ کارمند خود را صادر کرده است.
پس از حواشی و اتفاقات مربوط به حضور کوتاه مدت محمود رشیدی به عنوان رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری و قضایای مرتبط با استعفایش به دلیل عدم تایید انتخابات ریاست فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران از سوی اتحادیه جهانی این رشته، وزارت ورزش و جوانان رسول هاشم‌کندی را به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب کرد تا وی که در دوران ریاست رشیدی نایب رییس فدراسیون بود، زمام امور را تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی برعهده بگیرد.
در حالی که بیش از ۲ ماه از سرپرستی هاشم‌کندی در فدراسیون دوچرخه‌سواری می‌گذرد هنوز خبری از تشکیل جلسه کمیته فنی نبوده است و این درحالیست که دوچرخه‌سواری ایران باید ۱۰ ماه دیگر در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ که به نوعی مهمترین رویداد این فدراسیون است، شرکت کند.
اما یکی دیگر از مواردی که در ۲ ماه گذشته موضوع اصلی مناقشات در داخل فدراسیون بوده بحث کم کردن هزینه‌های جاری فدراسیون است. از همین رو سرپرست جدید فدراسیون دوچرخه‌سواری چهارشنبه هفته گذشته در اقدامی عجیب دستور ترک کار ۶ کارمند شامل ۳ کارمند مرد و ۳ کارمند خانم را داده است.  
صدور دستور ترک کار ۶ کارمند فدراسیون در حالی رخ داده که بیشتر این نفراتِ اخراجی از کارمندان قدیمی فدراسیون بوده‌اند و اکنون باید این سوال را از سرپرست جدید فدراسیون پرسید که اگر قرار بر کاهش هزینه‌ها از طریق اخراج کارمندان بوده، بهتر نبود ترک کار کارمندان کم سابقه و جدیدتر صادر می‌شد تا به این ترتیب وضعیت فدراسیونی که به هیچ عنوان روز‌های خوشی را پشت سر نمی‌گذارد، بدتر نشود؟
البته گفته می‌شود اقدام قدراسیون دوچرخه‌سواری در اخراج کارمندان دلایل دیگری داشته و به نظر می‌رسد شاید هدف هاشم‌کندی از اخراج این کارمندان کنار گذاشتن نفراتی بوده که در فدراسیون قبلی به نوعی امین و مورد اعتماد خسرو قمری بوده‌اند؟ در نهایت باید یادآور شد که در شرایط فعلی اقتصادی اخراج کارمندان از یک مجموعه ضربه بزرگی به آینده یک فرد و شرایط خانوادگی وی وارد می‌کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید