طرفداری/  سرمربی تیم ملی زیر 16 ساله‌های ایران از شرایط تیم و قهرمانی در مسابقات جام آسیای میانه گفت.
تیم فوتبال 16- ایران در مسابقات جام آسیای میانه با 2 برد برابر ازبکستان و یک مساوی برابر تیم تاجیکستان به عنوان قهرمانی رسید.
سرمربی تیم 16- که از مدرسان شایسته فوتبال ما هم هست در این باره چنین می گوید:
زمانی که آقای ماجدی به بنده پیشنهاد دادند تا مسئولیت تیم 16- را بپذیرم، شرایط مساعدی وجود نداشت، به واسطه فراگیری کرونا شرایط سخت شده بود و مسابقات تعطیل بود و تنها گفتند تیمی از 14- مربوط به 2 سال قبل هست که آن هم یک سال و نیم بود که اردو و خبری نبود، اکثر این بازیکنان مربوط به 3 تیم سپاهان و فولاد و کیا بودند، قرار شد نفرات مورد استفاده از این تیم را بگیریم و برای شان 4 مرحله اردوی آمادگی بگذاریم، ما در واقع کارمان را از اول تیر ماه آغاز کردیم، از لحاظ برنامه ریزی به علت تغییر در برنامه مسابقات کافا یعنی جام آسیایی میانه ما دچار مشکلات بسیاری شدیم، 4 بار برنامه مسابقات عوض شد و این کار برنامه ریزی برای تمرین را واقعا دچار مشکل کرد، در میانه برنامه ریزی به علت اوج گیری کرونا در مرداد ماه تمرینات ما تعطیل هم شد، یک بار قرار بود مرداد مسابقه باشد، بعد حرف از مهر ماه شد و بعد هم گفتند مسابقات در آبان برگزار می شود و در آستانه مسابقات باز هم چند روز مسابقه را به تعویق انداختند.


امیری درباره مشکلات مهم مربوط به این تیم چنین می گوید:
شرایط ناپایدار ما در این دوران محدود به این نبود، در مقاطعی این 3 تیم که به نیمه نهایی کشور در این مقطع سنی رسیده بودند مسابقه داشتند و بازیکنان این تیم مثلا از اهواز می آمدند و مسیری طولانی را سپری کرده بودند و 2 روز وقت می برد ریکاوری روی شان انجام شود. ضمن این که مهم ترین حریف ما هم در این مقطع کرونا بود، 2 اردو قبل از اعزام به مسابقات بازیکنانی کرونا گرفتند و به خاطر محدودیت های ایجاد شده، با 12 نفر تمرین می کردیم.

سرمربی با دانش تیم 16- از کادر فنی خود اینگونه تجلیل می کند:
 مربیان ما آقایان مسعود مقیم، ناصر شیردل، مهدی حیدری و ناصر پیروردی بی تردید یکی از بهترین کادرهای فنی فوتبال ما در رده های پایه است، در بین این مربیان آقای مهدی حیدری یکی از بهترین هایی است که کمتر از او حرف و سخن شنیده اید ولی عملکرد او در مسئولیت مربی دروازه بان های ما فوق العاده خوب بوده است.
تاجیکی ها 5 بازیکن بزرگسال در تیم نونهالان داشتند!
 در بین تیم هایی که با آنها بازی کردیم تیم تاجیکستان خوب بود اما 5 بازیکن جا زده داشت که بازیکنان این تیم بعضا تا 19 یا 20 سال سن داشتند و این در عکس بازیکنان تیم مورد نظر کاملا روشن بود. ضمن این که ازبکستان هم خیلی خوب بود و به نظرم یکی از بهترین تیم های آسیا همین تیم خواهد بود، تیم قرقیزستان هم 8-0 به ما باخت و ما برابر این تیم چون بازی سوم بود و تازه راه افتاده بودیم عالی کا کردیم و برنده شدیم. مربی تیم فوتبال ازبکستان سرور چپاروف بود که در تیم استقلال هم بازی کرده بود.
فوتبال پایه را مهندسان می سازند
من یک انتقاد دائمی در فوتبال دارم، این که ساختن فوندانسیون را به مهندسان باید سپرد وگرنه دیوار را که کارگر ها را هم می توانند بسازند، همین مساله درباره تیم های پایه هم مصداق دارد و و به نظر من تیم های پایه همین فوندانسیون هستند، اما ماجرا این است که در فوتبال ما چون نمی خواهند هزینه کنند، از مربیان مهندس در کار تیم های پایه بهره نمی برند. 
در مجموع باید بگویم که این تیم سازمان آینده فوتبال ایران را خواهیم ساخت.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید