ورزش 3/ تیم فوتبال بارسلونا در بازی مقابل ویارئال به برتری ارزشمند سه بر یک دست یافت تا نخستین پیروزی خارج از خانه فصل را جشن بگیرد.
شنبه شب در دیداری مهم از هفته چهاردهم لیگ فوتبال باشگاه‌های اسپانیا، ویارئال در خانه خود به مصاف بارسلونا رفت که این دیدار تماشایی با برتری سه بر یک میهمان همراه شد.
بارسلونا با این پیروزی ۲۳ امتیازی شد و در رتبه هفتم قرار گرفت و باتوجه به یک بازی کمتر نشبت به تیم‌های بالانشین، در صورت پیروزی در دیدار معوقه‌اش می‌تواند به رتبه چهارم برسد.
این دومین برتری متوالی بارسلونا در لالیگا و نخستین پیروزی خارج از خانه فصل بود تا این تیم و هوادارانش با هدایت «ژاوی» به روزهای خوب امیدوار شوند.
نیمه نخست این دیدار با وجود ایجاد موقعیت‌های مناسب از سوی هر دو تیم گلی دربرنداشت اما نیمه دوم شرایط تغییر کرد.
در دقیقه ۴۸ حرکت بازیکنان بارسلونا از جناح چپ موجب شد توپ در آستانه دروازه ویارئال به «فرانکی دی‌یونگ» رسیده و این هافبک هلندی گلزنی کرد که ابتدا کمک داور اعلام آفساید کرد اما با استفاده از سیستم VAR مشخص شد گل در شرایط سالم به دست آمده و بارسلونا به گل نخست بازی رسید.
در ادامه شاگردان «اونای امری» حملات مختلفی را طراحی کردند و در دقیقه ۷۵ «ساموئل چوکوئزه» پشت مدافعان بارسلونا صاحب توپ شد و با ضربه‌ای مناسب، دروازه میهمان را گشود.
ویارئال در ادامه نیز موقعیت‌های مناسبی به دست آورد که با بی‌دقتی مهاجمانش آنها را از دست داد.
در دقیقه ۸۸ اشتباه مدافع ویارئال موجب شد تا «ممفیس دپای» صاحب توپ شده و با از پیش‌روی برداشتن دروازه‌بان حریف، گل دوم و برتری کاتالان‌ها را به ارمغان آورد.
در دقیقه ۹۳ «کوتینیو» با خطای بازیکن میزبان سرنگون شد تا بارسلونا صاحب پنالتی شود. کوتینیو پشت توپ ایستاد و گل سوم تیمش را به نام خود نوشت تا برتری بارسلونا قطعی شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید