میزان/ قرار است ظرف روز‌های آینده جلسه مهمی در وزارت ورزش و جوانان با حضور مسئولان ارشد ورزش و برخی دستگاه‌های نظارتی درباره تعیین تکلیف تبلیغات محیطی برگزار شود.
مدیران سازمان لیگ فوتبال ایران روز پنج‌شنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای صراحتاً اعلام کردند با توجه به عدم ارائه ضمانت نامه‌های بانکی از سوی متقاضیان اجرای تبلیغات محیطی این سازمان فرایند اجرای تبلیغات محیطی خود را همانند سابق ادامه خواهد داد و چنانچه باشگاهی تلاش کند خلاف این مصوبه اقدام کند این سازمان از قدرت برای برخورد با متخلفان استفاده خواهد کرد.
برابر قانون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قادر نبودند بدون کسب مجوز از دستگاه‌های نظارتی اقدام به دریافت ضمانت نامه بانکی کنند و می‌بایست ابتدا نهاد‌های نظارتی و قضایی این مجوز را صادر و سپس به کارگزار طرف قرارداد خود اعلام کنند تا برای ارائه ضمانت نامه‌های بانکی اقدام کنند.
به توصیه مدیران دستگاه ورزش مدیران استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز‌های لازم منتظر اعلام نظر دستگاه‌های مسئول ماندند تا اینکه اول آذرماه نامه‌ای با شماره ثبت شده ۱۲/۲۴۵۹۴۶ به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد که طی آن مجوز لازم برای استقلال و پرسپولیس جهت ارائه ضمانت نامه بانکی از طریق کارگزاران خود به سازمان لیگ داده شد، البته با این توضیحات که الزامات قانونی به درستی رعایت شود و عملی خلاف قانون انجام نشود.
با ابلاغ این نامه در اول آذرماه سال جاری وزارت ورزش و جوانان به مدیران استقلال و پرسپولیس اعلام کرد می‌توانند با استناد به نامه مذکور به کارگزاران خود ابلاغ کنند طبق شرایط اعلام شده ضمانت نامه بانکی خود را به سازمان لیگ ارائه کنند، باشگاه استقلال بلافاصله پس از دریافت این نامه در دو نوبت از طریق اتوماسیون به حیدر بهاروند نامه زدد که حساب بانکی بهره بردار یا قرارداد تیپ تبلیغات محیطی را به این باشگاه ارجاع دهند تا آن‌ها روال صدور ضمانت نامه بانکی را انجام دهند تا مشکل برای اجرای تبلیغات محیطی توسط این باشگاه انجام شود، اما در کمال ناباوری سازمان لیگ هیچ پاسخی به باشگاه استقلال ارائه نمی‌دهد.
نکته جالب توجه اینجاست دو ساعت قبل از صدور بیانیه سازمان لیگ مبنی بر منتفی شدن اجرای تبلیغات محیطی توسط باشگاه‌ها، استقلال نامه دوم خود را برای پیگیری نامه اول از طریق اتوماسیون اداری به بهاروند ارسال می‌کند و تقاضا می‌کند که به دلیل حساسیت موضوع در اسرع وقت شماره حساب بانک بهره بردار اعلام شود، اما بازهم نامه بی جواب می‌ماند.
حالا باید مدیران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این ارتباط توضیح شفافی ارائه دهند که چگونه با وجود اعلام آمادگی استقلال برای ارائه ضمانت نامه بانکی این سازمان نامه‌های اتوماسیونی را بی‌پاسخ گذاشته و اقدام به صدور بیانیه کرده است در حالی که آن‌ها به خوبی در جریان بودند مجوز ارائه ضمانت نامه بانکی از سوی کارگزاران استقلال و پرسپولیس اول آذرماه صادر شده و قبل از آن این باشگاه حق هیچ گونه اقدامی در این ارتباط را ندارند.
مسئولان باشگاه استقلال که روند مذکور را غیرطبیعی می‌بینند، بلافاصله موضوع را به صورت مکتوب به وزارت ورزش و نهاد‌های نظارتی گزارش می‌دهند تا به استناد پیوست‌های این نامه آن‌ها در جریان امور مرتبط با این پرونده قرار گیرند.
حالا بر اساس پیگیری‌های میزان شنیده می‌شود قرار است ظرف روز‌های آینده جلسه بسیار مهمی در این خصوص در وزارت ورزش و جوانان برگزار شود تا با حضور مسئولان ارشد ورزش و برخی دستگاه‌های نظارتی در این باره تصمیم‌گیری شود. در چنین شرایطی بعید است سازمان لیگ بتواند تصمیم خود مبنی بر عدم واگذاری تبلیغات محیطی را به اجرا در آورد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید