خبر ورزشی/ اینجا پرسپولیس است. ما یک شعار مهم داریم و آن هم جنگیدن برای قهرمانی است. هیچ مشکلی نمی‌تواند ما را از جنگ و مبارزه باز دارد و می‌بینید باز هم قهرمان می‌شویم.

به گواه اغلب کارشناسان یکی از خوب‌های پرسپولیس در دیدار با صنعت نفت آبادان مهدی شیری مدافع راست این تیم بود.
مدافع راست خوش اخلاق پرسپولیس در این دیدار دهمین پاس گل خودش از زمان حضور در این تیم را داد و در فاز تهاجمی و دفاعی مشارکتی دائمی داشت. دیداری که گرچه با برتری یک بر صفر سرخپوشان تهرانی همراه بود اما حواشی زیادی خاصه در مورد داوری و قضاوت بازی داشت.
در همین ارتباط و مسائل دیگر پرسپولیس دقایقی با مهدی شیری گپ زدیم که در زیر از نظرتان می‌گذرد.
مهم ترین لحظه بازی با صنعت نفت آبادان کدام صحنه و لحظه بود؟
به نظر من دیدن تماشاگران پرسپولیسی در استادیوم آزادی پس از حدود ۲ سال بود. واقعا حس غریبی داشتیم و خوشحال بودیم که می‌توانیم با تشویق‌های جانانه این عزیزان بازی بهتری انجام دهیم.
واقعا این قدر تأثیر داشت که ...
خیلی تأثیرگذار بود. تماشاگران پرسپولیس به ما قدرت و آدرنالین تازه دادند. این یک واقعیت محض است و می‌توانید از مربیان تیم یا تک تک نفرات پرسپولیس بپرسید. خدا کند این حضور تماشاگران تداوم داشته باشد.
بسیار بعید است. بعید است اجازه دهند به این زودی تماشاگران به استادیوم‌ها برگردند؟
فوتبال در ایران یک سرگرمی‌معمولی نیست. در اغلب شهرها مردم و هواداران با تیم‌های محبوب خودشان زندگی می‌کنند. با بردن و باختن خوشحال و ناراحت می‌شوند و حضور در ورزشگاه‌ها برای بسیاری از مردم یک عشق و علاقه ویژه است. امیدوارم تدبیری اندیشیده شود که تماشاگران باز هم با خیال راحت به ورزشگاه‌ها بیایند.
دهمین پاس گل خودت را هم در پرسپولیس دادی. توضیحی نداری؟
نمی‌دانم چه بگویم اما میلاد سرلک خیلی خوب به توپ ضربه زد و زحمت اصلی را او کشید. البته ما دو تا گل زدیم ولی یکی حساب شد! (می‌خندد!)
منظورت گل مهدی عبدی است؟
بله، کاملا مشخص بود توپ از روی خط دروازه رد شده است اما کمک داور و داور مسابقه ندیدند. البته داوری در فوتبال یا هر عرصه ای سخت است. در فوتبال که جای خود دارد و شما در یک لحظه باید تصمیم درست بگیرید. این خیلی سخت و دشوار است.
ولی این روزها تکنولوژی به کمک داوری آمده است. اغلب کشورهای منطقه هم از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده می‌کنند. اساسا VAR به همین درد هم می‌خورد دیگر!
متأسفانه دلیلش را نمی‌دانم ولی فاقد این سیستم هستیم. اگر کمک داور ویدئویی داشتیم حتم بدانید آقای مؤمنی ضربه مهدی عبدی را گل اعلام می‌کرد. استفاده از این تکنولوژی نه تنها به سود فوتبال ایران بلکه به نفع داوران است. مطمئن باشید با ورود VAR اعتراض به داوری‌ها کم شده و بسیاری از مشکلات حاشیه ای مرتفع خواهد شد.
پرسپولیس نمایش خیلی خوبی ارائه داد. به نظر می‌رسید تاکتیک شما هم عوض شده باشد. این طور نیست؟
ببینید فصل تازه شروع شده است. ما شرایط سختی را در لیگ قهرمانان آسیا پشت سر گذاشته و بلافاصله هم به لیگ برتر برگشتیم. سال گذشته هم مشابه چنین داستانی را داشتیم اما دیدید جبران کرده و با پیروزی‌های متوالی توانستیم در نهایت جام قهرمانی را بالای سر ببریم. امسال هم اتفاق خاصی نیفتاده و ما تجربه سال گذشته را داشتیم.
مشکلات مدیریتی و بلاتکلیفی باشگاه چقدر در این مورد تأثیرگذار بوده است؟
من در حال حاضر بازیکن پرسپولیس هستم. وظیفه من خوب تمرین کردن و حفظ بهترین شرایط بدنی برای روز مسابقه است. صحبت‌های لازم در این رابطه از سوی بزرگترهای تیم انجام شده و شاید تکرار آن جالب نباشد. همه شما رسانه‌ها هم از مشکلات با خبر هستید اما اینجا پرسپولیس است. ما یک شعار مهم داریم و آن هم جنگیدن برای قهرمانی است. هیچ مشکلی نمی‌تواند ما را از جنگ و مبارزه باز دارد و می‌بینید باز هم قهرمان می‌شویم.
به نظر خودت بهترین بازیکن پرسپولیس در دیدار با صنعت نفت آبادان چه کسی بود؟
واقعا نمی‌شود اسم یک نفر را آورد. شما دیدید همه خوب بودند، از درون دروازه بگیرید که حامد لک در واپسین دقایق بازی یک موقعیت تک به تک را از حریف گرفت تا خط دفاع،‌هافبک و مهاجمان ما همه خوب بودند. خدا را شکر توانستیم بازی شناور و تماشاگرپسندی ارائه بدهیم. خوشحالم که تماشاگران پرسپولیسی را خوشحال روانه خانه کردیم.
حالا باید روز دوشنبه با نفت مسجد سلیمان بازی کنید. خیلی‌ها از همین حالا پرسپولیس را از پیش برنده می‌دانند. نظر خودت چیست؟
اصلا و ابدا این طور نیست و تیم نفت مسجد سلیمان را دستکم نخواهیم گرفت. در فوتبال و ورزش غرور نقطه سقوط است. ما با احترام کامل به تیم خوب نفت مسجد سلیمان بازی می‌کنیم و طبیعی است در خانه دنبال هر سه امتیاز باشیم.
هفته آینده هم بزرگترین بازی فصل پیش روی شماست. دربی و بازی با استقلال تهران که هواداران برای پیروزی در آن لحظه شماری می‌کنند. می‌خواهیم صحبت‌های مهدی شیری را در این رابطه بپرسیم؟
شاید حرف من کلیشه ای باشد اما در این پرسپولیس واقعیت محض است. من چند سالی است در پرسپولیس با افتخار توپ می‌زنم و در همه این سال‌ها دیده ام که بازیکنان و تیم بازی به بازی جلو می‌روند. مهم نیست بازی دو یا سه هفته بعد با کدام تیم است آنچه اهمیت دارد بازی بعدی است. در حال حاضر ما فقط و فقط به نفت مسجد سلیمان فکر می‌کنیم. اینکه باید ۳ امتیاز این دیدار را از تیم خوب نفت مسجد سلیمان بگیریم تا به بالای جدول برسیم. این یک هدف مهم و اولیه است.
بسیار خوب؛ مهدی شیری به تیم ملی هم فکر می‌کند؟
چرا که نه؟ مطمئن هستم اگر در تیم باشگاهی خودم پرسپولیس خوب باشم بار دیگر به تیم ملی هم دعوت خواهم شد. آرزوی هر بازیکنی است که تیم کشورش بازی کند و تیم ایران هم که خدا را شکر الان شرایط خوبی دارد و مدعی اصلی صعود به جام جهانی است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید