ورزش 3/ اشتفان کونتس معتقد است ترکیه برابر پرتغال و کریستیانو رونالدو از پیش تسلیم شده نیست.
با پایان یافتن مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر در قاره اروپا، ده تیم به صورت مستقیم به این رقابت‌ها صعود کرده و 12 تیم نیز به مرحله پلی آف راه پیدا کردند.
ایتایا و پرتغال جز مهم‌ترین تیم‌هایی بودند که نتوانستند مجوز صعود مستقیم به جام جهانی 2022 قطر را کسب کنند و به پلی آف رفتند تا رویای حضورشان در جام جهانی را در این رقابت‌های پیگیری کنند.
قرعه‌کشی این مسابقات روز جمعه انجام شد و به نظر می‌رسد که کار دشواری پیش روی کریستیانو رونالدو و یارانش و تیم قهرمان یورو 2020 باشد.
بر اساس قرعه کشی انجام شده پرتغال باید روبروی ترکیه قرار بگیرد و ایتالیا نیز با مقدونیه شمالی بازی می‌کند و برنده هر کدام از این دو دیدار، به مصاف یکدیگر می‌روند. این قرعه به این معناست که از بین پرتغال و ایتالیا تنها یک تیم به جام جهانی قطر راه پیدا خواهد کرد.
از سویی دیگر اشتفان کونتس سرمربی آلمانی ترکیه که به تازگی جایگزین سنول گونش شده نیز مأموریت دارد تا ترک ها را به جام جهانی قطر برساند. ترکیه در دور گروهی با حذف تیم ملی فوتبال نروژ و ستاره این تیم یعنی ارلینگ هالند به پلی آف رسیده است.
کونتس در رابطه با مصاف با پرتغال و فوق ستاره اش رونالدو گفت:« کریستیانو رونالدو یکی از بهترین فوتبالیست های دنیاست و به همه افتخارات تیمی و فردی ممکن رسیده است. رونالدو یک الگوی بزرگ به حساب می‌ آید اما نمی تواند به تنهایی تیم ما را شکست بدهد.
بسیار خوشحالیم که به رقابت‌ های پلی‌ آف جام جهانی 2022 رسیده‌ ایم و حالا با چالش جدیدی رو به رو هستیم. پرتغال با کریستیانو رونالدو حریف جذابی برای ما خواهد بود.»


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید