خبر ورزشی/ پرسپولیس در حالی به مصاف نفت مسجدسلیمان خواهد رفت که احتمالا تیم برنده هفته قبل به‌دلیل مصدومیت احسان پهلوان دستخوش تغییراتی خواهد شد.
دوشنبه ۸ آذرماه جاری و درچارچوب رقابت‌های هفته هشتم لیگ برتر دو تیم پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
شنیده‌ها حکایت از آن دارد که پرسپولیس با ترکیب زیر بازی را شروع خواهد کرد:
دروازه‌بان؛ حامد لک
گلر اول پرسپولیس به رغم یک اشتباه عجیب و غریب در دیدار با صنعت نفت آبادان درواپسین دقایق آن دیدار یک موقعیت تک به تک از حریف گرفت. برهمین اساس یحیی گل محمدی تصمیم گرفته است باز هم به حامد لک اعتماد کند.
مدافع میانی؛ فرشاد فرجی و علی نعمتی
یحیی گل محمدی به شدت از عملکرد زوج جدید خط دفاع پرسپولیس راضی است. علی نعمتی چپ پا در کنار فرشاد فرجی راست پا به خوبی مهاجمان نفت آبادان را مهار کرده و در بازیسازی نیز موفق ظاهر شدند تا این هفته نیز فیکس باشند.
دفاع راست؛ مهدی شیری
یکی از کم نوسان ترین بازیکنان هفته‌های اخیر پرسپولیس مهدی شیری بوده است. از طرفی سیامک نعمتی به رغم پشت سرگذاشتن مصدومیت دیگر برای بازی در دفاع راست مد نظر گل محمدی نیست.
دفاع چپ؛ سعید آقایی
سعید آقایی در شروع دیدار با نفت مسجد سلیمان در ترکیب اصلی است اما احتمال دارد در صورت گره خوردن بازی جای خود را به وحید امیری آچارفرانسه بی ادعای پرسپولیس و تیم ملی ایران بدهد. البته آقایی هنوز با آن مدافع راست نفوذی و پاسور فصل گذشته فاصله دارد.
هافبک میانی؛ میلاد سرلک
زننده تنها گل پرسپولیس در دیدار با صنعت نفت آبادان هم نیازی به تعریف و تمجید ندارد. میلاد سرلک ملی پوش رهبرخط میانی پرسپولیس و بازیساز اصلی این تیم محسوب می‌شود که در کارهای دفاعی نیز تأثیرگذار است.
هافبک میانی؛ کمال کامیابی نیا
کمال کامیابی نیا با وجود دوری از مسابقات رسمی و آمادگی مطلوب گذشته هنوز کارآیی دارد. او به لطف تجربه بالای خودش توانست در دیدار با صنعت نفت آبادان راضی کننده ظاهر شود. شماره ۱۱ پرسپولیس از دقیقه ۲۶ جانشین احسان پهلوان مصدوم شد و کاری کرد کادرفنی قرمزها تا آخر بازی، رضا اسدی را فراموش کنند. تنها تغییر یحیی گل محمدی در این دیدار نسبت به بازی با صنعت نفت آبادان هم همین کمال کامیابی نیاست. کامیابی نیا قرار است کمی عقب تر از میلاد سرلک بازی کند.
هافبک راست؛ وحید امیری
ستاره تیم ملی ایران در سمت چپ خط میانی در پرسپولیس هافبک راست بازی می‌کند و راضی کننده هم بازی می‌کند. البته طبق شنیده‌ها او اجازه دارد در زمان‌هایی از بازی جای خود را با مهدی ترابی عوض کند.
هافبک چپ؛ مهدی ترابی
هافبک ملی پوش پرسپولیس آرام آرام به دوران اوج خودش نزدیک می‌شود و یحیی گل محمدی نیز هافبک مورد علاقه اش را در هافبک چپ بازی می‌دهد. به رغم انتقاداتی که شد و از سرمربی پرسپولیس خواستند وحید امیری را در سمت چپ خط میانی بازی دهد اما تنها گزینه یحیی گل محمدی برای بازی در پُست هافبک چپ، مهدی ترابی است.
هافبک آزاد؛ امید عالیشاه
کاپیتان پرسپولیس همچون دیدار با صنعت نفت آبادان آزاد است در هرجای زمین که خواست سرک بکشد. امید عالیشاه قادر است آزادانه به خط حمله، هافبک راست یا چپ برود و مدافعان حریف را دریبل بزند. او به نوعی مهاجم سایه و هافبک هجومی‌پرسپولیس در این بازی است.
مهاجم نوک؛ عیسی آل کثیر
هرچند مهدی عبدی به عنوان بازیکن تعویضی برابرصنعت نفت آبادان خوش درخشید اما شنیده می‌شود مهاجم نوک پرسپولیس در بازی روز دوشنبه عیسی آل کثیر است. این مهاجم خوزستانی باید با دوندگی و پرس خود مدافعان نفت مسجد سلیمان را خسته کند تا در نیمه دوم با ورود مهدی عبدی، پرسپولیس راحت تر دروازه مهمان را باز کند.
پی نوشت؛ به نظر می‌رسد یحیی گل محمدی قصد نداشته باشد به ترکیب تیم برنده بازی با صنعت نفت آبادان دست بزند اما ناچار است با توجه به مصدومیت احسان پهلوان در این دیدار از کمال کامیابی نیا در خط میانی استفاده کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید