فارس/ مربی تیم کشتی آزاد سهندارس گفت: حسن یزدانی اعتبار ورزش ایران است و مبارزه عنوان‌داران جهان در ایران به نفع کشتی است.

تیم کشتی آزاد داروسازی سهندارس با هدایت علیرضا رضایی در لیگ امسال وارد مرحله نیمه‌نهایی شده است که با جذب کشتی‌گیران مطرح داخلی و خارجی در تلاش است تا جام قهرمانی را کسب کند. آرتور نایفونوف، زاگیر شاخیف، امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی، علیرضا کریمی، امین طاهری، مصطفی حسین‌خانی و ... از کشتی‌گیران مطرح حاضر در تیم سهندارس هستند. محمد طلایی نیز به عنوان مربی در کنار رضایی مشغول به کار است.
محمد طلایی درباره شرایط تیم برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی که 18 آذر برگزار می‌شود، گفت: آخرین مرحله از اردوی ما چند روز دیگر آغاز می‌شود و بچه‌ها هم در بهترین شرایط هستند. مجموعه خوب و یکدستی داریم و امیدواریم 18 آذر به بهترین شکل رقابت کنیم. 
مربی تیم کشتی آزاد سهند ارس، یادآور شد: من روزهای آخر به تیم اضافه شدم اما آقای رضایی تیم خوبی را بسته است. روز مسابقه هم مهم است و امیدوارم در این روز بچه‌ها با تمرکز خوب و با توانی که کادر فنی دارد به خوبی وارد رقابت شوند. با توجه به تقسیم‌بندی صورت گرفته، مربیان با بچه‌هایی که در اختیار دارند خیلی خوب تمرین کرده‌اند.
طلایی با اشاره به اینکه در لیگ امسال پیش‌بینی تیم قهرمان سخت است، خاطرنشان کرد: من خیلی امیدوارم که جام قهرمانی را کسب کنیم اما امسال رقابت‌ها بسیار بهم نزدیک است به همین دلیل بحث ارنج مهم می‌شود. امسال جذابیت لیگ زیاد است در حالی که قبلا اینطور نبود. سال گذشته تیم من ضرر کرد و اتفاقاتی افتاد که خودم را کنار کشیدم. من خودم به سادگی با هر کسی کار نمی‌کنم اما امسال تصمیم گرفتم کنار علیرضا رضایی باشم چرا که او از مربیان بااخلاق و فنی است.
قهرمان جهان در سال 1997 در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حسن یزدانی به لیگ اضافه شده و با حضور آرتور نایفونوف و کامران قاسم‌پور شرایط وزن 86 کیلو را چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: حسن یزدانی پهلوانی به تمام معنا، سرمایه و اعتبار ورزش ایران است. چنین رقابت‌هایی برای کشتی ما رو به جلوست، وقتی می‌توانیم قهرمانان جهان را اینجا بیاوریم، مقابله آنها با کشتی‌گیران ما می‌تواند به سود کشتی ایران باشد.
وی همچنین درباره چرخه انتخابی کشتی آزاد، گفت: امیدوارم به همین شفافیتی که اعلام شده اجرایی هم شود چون زمانی قانونی هست اما تبصره‌هایی پیش می‌آید که شرایط فرق می‌کند. امیدوارم این چرخه برای همه یکسان باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید