ورزش 3/ بعید به نظر می رسد رابرت لواندوفسکی در سال 2022 هم شانسی برای دریافت توپ طلا داشته باشد.
دیشب مراسم اهدای جوایز توپ طلای سال 2021 در پاریس برگزار شد و لیونل مسی، ستاره آرژانتینی پاری سن ژرمن برای هفتمین بار در طول دوران ورزشی خود به این جایزه دست یافت. این در حالیست که بسیاری از رابرت لواندوفسکی به عنوان بخت اول دریافت این عنوان نام می برند، اما در نهایت این ستاره لهستانی نتوانست به این افتخار بزرگ دست یابد و شاهد قرار گرفتن نام او در رده دوم رده بندی نهایی نشریه فرانس فوتبال بودیم.
اما سال 2022 نیز سال برگزاری جام جهانی قطر است و با توجه به عضویت رابرت لواندوفسکی در تیم ملی لهستان، بعید است او قادر به دریافت این جایزه شود. مدیران نشریه فرانس فوتبال در حال بررسی تمدید مهلت رای گیری برای توپ طلا سال 2022 تا از دسامبر تا ابتدای سال 2023 است. دلیل این تصمیم مقطع برگزاری رقابت های جام جهانی است که از 21 نوامبر تا 18 دسامبر در قطر انجام می شود.
در واقع به احتمال فراوان برنده جایزه سال بعد بازیکنی خواهد بود که در جام جهانی با تیم ملی کشور خود به موفقیت دست پیدا کرده باشد. حتی صعود تیم ملی لهستان به جام جهانی نیز قطعی نیست و این تیم در دور دشوار پلی آف با سوئد، جمهوری چک، روسیه همگروه شده است. سال 2023 نیز دیگر لواندوفسکی 36 ساله شده و احتمالا شانس زیادی برای دریافت جایزه ای که بسیاری او را محق دریافت آن در سال های 2020 و 2021 می دانستند، در کارنامه ورزشی خود ندارد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید