ورزش 3/ مربی موقت تیم ملی عراق در اقدامی عجیب وارد زمین مسابقه شد تا مانع از زدن پنالتی شاگردش شود.
رقابت های جام ملت های عربی از امروز در عراق آغاز شده است. در دیدار نخست، تونس با نتیجه 5 بر یک از سد موریتانی گذشت و در دیدار دوم نیز تیم های ملی عراق و عمان به مصاف هم رفتند که این دیدار بیش از 100 دقیقه به طول انجامید.
در این بازی، یاسر قاسم از عراق در دقیقه 68 اخراج شد و صلاح الیحیائی نیز در دقیقه 77 از روی نقطه  پنالتی عمان را پیش انداخت تا شاگردان برانکو ایوانکوویچ در آستانه کسب یک پیروزی شیرین قرار بگیرند که چنین نشد.


در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده، تیم 10 نفره عراق صاحب یک  ضربه پنالتی شد. ایمن حسین مهاجم عراقی ها پشت ضربه پنالتی ایستاد و ضربه اش را نیز به سمت دروازه حریف زد که احمد الرواحی سنگربان عمانی ها موفق شد این ضربه پنالتی را مهار کند.

اما در این لحظه داور مسابقه با مشورت اتاق VAR دستور به تکرار ضربه پنالتی داد چرا که پای سنگربان عمان هنگام ضربه پنالتی روی خط نبود و او چند سانتی متری را پیش آمده بود و این حرکت باعث شد تا داور دستور به تکرار ضربه پنالتی بدهد.


در حالیکه ایمن حسین مهاجم عراقی ها توپ را برداشته بود تا خودش برای بار دوم ضربه تکراری را بزند، ناگهان زلکو پتروویچ دستیار دیک ادووکات و مربی موقت عراقی ها وارد زمین مسابقه شد و با حالتی پرخاشگرانه از ایمن حسین مهاجم تیمش خواست تا او ضربه پنالتی را نزند.
او به مهاجم تیمش دستور داد که حق ندارد پشت این توپ بایستد چرا که ضربه اول را نیز خیلی بد زده است. حرکت عجیب مربی عراق باعث تعجب تمامی بازیکنان شده بود. امجد عطوان وینگر عراقی ها، سرمربی تیمش را به بیرون از زمین هدایت کرد تا آرامش بر بازی حکمفرما شود.جنجال ها بر سر این موضوع باعث شد تا بازی 100 دقیقه به طول بینجامد. در نهایت حسن عبدالکریم ضربه دوم را وارد دروازه کرد تا عراق 10 نفره از یک شکست فرار کند و این بازی با نتیجه تساوی به پایان برسد.
البته زلکو پتروویچ و ایمن حسین در پایان بازی و در کنار زمین یکدیگر را در آغوش کشیدند تا نشان دهند مشکلی بین آنها وجود ندارد. عراق حریف بعدی تیم  ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی پس از استعفای دیک ادووکات به دنبال انتخاب سرمربی جدید خود است. دیدار آنها با شاگردان اسکوچیچ 7 بهمن و در تهران برگزار می شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید